Dziś przypada 8 rocznica śmierci Jana Kaczkowskiego, Dyrektora Hospicjum, bioety…

Podobne

Udostępnij


Dziś przypada 8 rocznica śmierci Jana Kaczkowskiego, Dyrektora Hospicjum, bioetyka, księdza.

Poniżej kilka jego myśli:

1. Mówię to z całą powagą: jeśli człowiek przyjmie Komunię Świętą z pełnym zrozumieniem tej sytuacji, nie jest możliwe, by pozostał taką samą osobą jak wcześniej”.

2. „Nie wyobrażam sobie kapłaństwa bez celibatu. Nie dlatego, żebym miał za mało przestrzeni w sercu, by kogoś pokochać, ale dlatego, że celibat pozwala mi na bycie wyłącznie dla Niego w innych”.

3. „Moje podejście do życia wywodzi się z chrześcijańskiego personalizmu, który wyraża się w przekonaniu, że żadną osobą nie wolno posłużyć się przedmiotowo”.

4. „Nigdy, choćbyśmy mieli wielką pokusę, nie możemy obiecywać rzeczy niemożliwych, ponieważ ludzie straciliby do nas zaufanie”.
5. „O cud można się modlić, ale cudu nie należy się spodziewać. One nie dzieją się na zawołanie ani nie można ich na Panu Bogu wymusić”.

6. „To, że ktoś jest ciężko chory jeszcze przed urodzeniem, nie odbiera mu prawa do życia”.

7. „Wierzący ksiądz to ten, który żyje zgodnie z tym, co wyznaje i co głosi. To ten, który próbuje być prostolinijny w życiu i praktyce. To ksiądz, od którego bije duchowość, niewymuszona, niesztuczna, niecukierkowa. Wierzący ksiądz, pomimo własnych słabości, emanuje Panem Bogiem”.

8. „Nie wszystko trzeba forsować za wszelką cenę. Ważne są podstawowe wartości: dobroć, miłość, bliskość i poczucie sensu”.

9. „Cierpienie, ból nie muszą uszlachetniać. Dopiero na końcu drogi widać, czy cierpienie zmienia”.

10. „Nie da się uciec od myślenia o własnej śmierci, będąc śmiertelnie chorym. Zresztą ze śmierci trzeba żartować, bo gdyby śmierć była śmiertelnie poważna, toby nas zabiła”.

– – –

Zebrał Tomasz Maron 👈 zachęcam do obserwacji profilu.

#JanKaczkowski #WielkiCzwartek #Kapłaństwo
#Kościół #Katolicyzm #WiaraRodzinaWłasność
#KonfederacjaKoronyPolskiej #TomaszMaronŹródło

32 KOMENTARZE

  1. „GOŚCINNOŚĆ pochodzi od dwóch słów: GOŚĆ i INNOŚĆ. Gościć można tylko innych. Jeśli nie zaczniemy być otwarci na innych, to możemy ten pusty talerz przygotowany na wigilijny stół, wyrzucić przez okno…”

  2. Nie chodze do kosciola, od wiary odszedlem, nie obrażam katolikow, nie atakuje wiary, nie czuje tez aby katolicy jakkolwiek atakowali mnie czy obrazali bo maja dwoje pochody, marsze, etc… ale sluchajac wielu nagran z tym Gosciem, jakbym trafil na takiego ksiedza, to bym poszedl na msze aby posluchac jak mowi. Kurcze, ten ksiadz byl serio mega!

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj