Ceny wciąż rosną Według GUS obecna inflacja to 15%, jednak za podstawowe produk…

Ceny wciąż rosną❗

📊Według GUS obecna inflacja to 15%, jednak za podstawowe produkty Polacy płacą o wiele więcej. Ceny żywności wzrosły w pierwszym półroczu diametralnie, a odbija się to szczególnie na najuboższych.

🧅🥕Rekordzistami są takie towary jak marchew czy cebula (po 80% wzrostu). Oprócz żywności coraz droższe są także artykuły higieniczne, chemia gospodarcza czy artykuły dziecięce. Cena proszku do prania wzrosła o 40%, a papieru toaletowego o 60%.

📈Ekonomiści studzą optymizm prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego, który wysyła sygnały o możliwej obniżce stóp procentowych NBP w związku z – jego zdaniem – rychłym spadkiem inflacji poniżej 10%. To kolejne grube niedoszacowanie ze strony prezesa NBP. 🖨️💶Dodruk pustego pieniądza, powodujący inflację, lockdowny, sztucznie zawyżane opłaty za paliwo, energię, mnożenie i rozbudowywanie podatków oraz promowanie rozdawnictwa z budżetu państwa – to tylko część z przyczyn drożyzny w polskiej gospodarce.

⚠️Odpowiedzialność za ten stan rzeczy spoczywa na rządzących. 🇵🇱Konfederacja powstrzyma rozdawnictwo i ograniczy unijne regulacje wpływające na wzrost cen energii. Nie pozwolimy na to, aby za decyzje polityków cierpiały miliony Polaków i ich oszczędności.

❌Dość PiS-owskiego wzrostu cen‼️

151 osób polubiło posta