Oświadczenie rzecznika Konfederacji Anna Bryłka ws. głosowania Konfederacji przeciw nowelizacji ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw w dniu 13 lipca 2023 r., nazywanej w przestrzeni publicznej “ustawą Kamilka”.

1. I bardzo dobrze! Przez wiele lat byłem ławnikiem w sądzie karnym oraz Sądzie rodzinnym i wiem że nie można dekretować zabierania dzieci rodzicom biologicznym a tak niestety często postępują sądy Oczywiście będąc ławnikiem w sądzie rodzinnym mam osobiście czyste sumienie ponieważ nigdy nie podpisałem wyroku który by krzywdził dziecko któremu odebrano ojca matkę brata siostrę!!!!!!!

2. Nowe przepisy nie powstrzymają zwyroli ale zapewnią większą kontrolę kaście politycznej nad szarym obywatelem. Wzorem Niemiec czy Norwegii pod byle pretekstem będzie można odebrać rodzicom dzieci, zwłaszcza tym niewygodnym dla systemu. Warto o tym pamiętać. Urzędnicy niechętnie ingerują w patologię, bo się jej boją, boją się odwetu. Za rządów PO odbierano dzieci za to, że w rodzinie była bieda. Dużo z tych dzieci trafiało do zagranicznej adopcji, a po części z nich ślad zaginął. Jakoś nikt nie kwapi się do poruszenia tej kwestii. Widocznie lepiej to przemilczeć,

3. Jakie to typowe dla obecnej władzy, napisać ustawę niekompletną, z lukami, błędami ale za to na temat grający na uczuciach wyborców. Potem można oskarżać posłów, którzy zagłosowali przeciw lub wytknęli błędy, że byli przeciwko tak ważnej ustawie.

4. Najbardziej obrzydliwym jest stwierdzenie, że prawica/konserwatyści popierają bicie kobiet – przecież to właśnie tradycyjny kodeks rycerski rzecze, że mężczyzna podnoszący rękę na kobietę plami swoją męskość!