ŻYWA KONSERWA #17 | PRZEMYSŁAW CZARNEK | CZY RZĄD PIS, KONFEDERACJI I PSL JEST MOŻLIWY?

Gościem Krzysztofa Ziemca w programie #ŻywaKonserwa był prof. Przemysław Czarnek – poseł PiS, były minister edukacji i nauki.

#PiS #wybory #rząd #koalicja #konfederacja #PSL #Sejm #sondaże #polityka #Polska #granica #żołnierze #bezpieczeństwo #armia #Tusk #platformaobywatelska

Otwarta Konserwa to nowy kanał na polskim YouTubie tworzony przez kolektyw doświadczonych dziennikarzy, którym równie bliskie są konserwatywne poglądy jak też otwartość na dyskusję i inny punkt widzenia. W naszych programach będziemy rozmawiali o sprawach ważnych – polityce, społeczeństwie, sprawach międzynarodowych, kulturze. Nie ogranicza nas czas antenowy ani żadne ramówki – chcemy tworzyć ten kanał razem z Wami.

Nie daj się zapuszkować i obserwuj Otwartą Konserwę w social mediach:

▶ X/Twitter:
▶ TikTok:
▶ Facebook:
▶ Instagram:

#ŻYWA #KONSERWA #PRZEMYSŁAW #CZARNEK #CZY #RZĄD #PIS #KONFEDERACJI #PSL #JEST #MOŻLIWY

1. Oby nigdy nie powstał rząd konfederacji z Pisem bo wtedy to bedzie koniec konfederacji .A ja życzę Pisowi z całego serca żeby rozpadł się na milion kawałków.Życzenia mojego wynikają z fit for55 ,kamieni miliowych na ktore zgodził sie Morawiecki.Oraz w czasie pandemi zamkneli całą sluzbe zdrowia i leczyli tylko na covid .Wszyscy chorzy na serce ,nowotwory itd musieli umierac .Wiec Pis jest taksamo ideowy jak PO ….

2. Panie Przemyslawie, Tusk chce wprowadzic wojsko na ulice Polski zeby zabijac Polakow gdyby odwazyli sie protestowac przeciwko polityce Tuska. Pan Redaktor swietnie zwrocil na to uwage a pan Przemyslaw skrajnie niemadrze odpowiedzial. Nieco zombi like. Nie dla wprowadzenia wojska od tak, przez Tuska, bez zadnej kontroli czy to sejmu, czy to prezydenta czy tez konkretnego opisania wypadkow, kiedy powinno do tego dojsc.

3. Minister Czarnek to jeden z najjasniejszych punktów tych ogólnie rzecz biorąc słabych rządów, które były czasem dla Polski zmarnowanym. Cenie pana ministra za bezkompromisowość, nazywanie rzeczy po imieniu i to, że był jedną z niewielu prawdziwie konserwatywnych twarzy PiS. Fajnie gdyby został kandydatem na prezydenta, bo Morawiecki to by była tragedia. Wybór między nim a Czaskoskim to jak wybór między dżumą a cholerą.

4. "Łukaszenka to ciepły człowiek" Te słowa marszałka Karczewskiego padły gdzieś w 2016-2017 a dlaczego? Co z Polskiego punktu widzenia różni Białoruś od innych dyktatur? To że mieszka tam duża liczba Polaków którzy są tam szykanowani lub gorzej… Łukaszenka wiele razy próbował lawirować pomiędzy zachodem a rosją aby całkowicie nie stracić suwerenności. Rząd PiS próbował jedno z takich prozachodnich odchyleń wykorzystać aby coś ugrać dla naszych rodaków na Białorusi. Wiadomo było że nie obalimy Łukaszenki, to niech chociaż złagodzi ten reżim i przycupnie przy zachodzie/unii niż by miał do wyboru tylko rosję. Nie udało się ale warto było… trzeba było spróbować!