Związek Ukraińców w Polsce domaga się, by Ukraińcy otrzymali prawa wyborcze, przynajmniej w wyborach samorządowych!

Ewentualne przyznanie praw wyborczych Ukraińcom, niezależnie w jakich wyborach, to proszenie się o kłopoty! Rządy PiS i Tuska dają miliardy złotych z naszych pieniędzy na socjal dla Ukraińców, teraz mielibyśmy iść jeszcze krok dalej i nadać prawa wyborcze? To całkowicie zmieniłoby geografię wyborczą i osłabiło państwo polskie!

Instytucje państwa polskiego w rękach przedstawicieli innego narodu nie będą realizowały polskich interesów, ale obce, w tym przypadku ukraińskie. Konfederacja zdecydowanie się temu sprzeciwia!

Nie ma powodu, aby nadawać w Polsce szczególne przywileje obywatelom Ukrainy, jak chcą tego organizacje ukraińskie, większość partii politycznych w Polsce czy obecny minister sprawiedliwości Adam Bodnar. Należy w sposób zdecydowany i jasny odrzucić jakiekolwiek roszczenia organizacji ukraińskich w tej kwestii!

#StopUkrainizacjiPolski‼
#KonfederacjaKoronyPolskiej

1. Suwereni nie oponowali
    Od początku a wręcz byli