ZUS PRZECIWKO MAŁYM I ŚREDNIM PRZEDSIĘBIORCOM Wszystko wskazuje na to, że mali…

Podobne

Udostępnij


🛑 ZUS PRZECIWKO MAŁYM I ŚREDNIM PRZEDSIĘBIORCOM‼😡

Wszystko wskazuje na to, że mali i średni przedsiębiorcy, którzy – mówiąc bardzo oględnie – nie mieli łatwo za panowania pisowskiej pseudoprawicy, również teraz, pod nowymi rządami, nie mogą liczyć na poprawę swojego losu.

🛑 Po pierwsze, nie trzeba było długo czekać, by nowa koalicja platformerska bez żenady wycofała się ze swoich nielicznych rozsądnych obietnic wyborczych, takich jak podniesienie kwoty wolnej od podatku czy właśnie kluczowy postulat dobrowolnego ZUSu dla przedsiębiorców. Przy okazji postanowili jawnie zakpić z inteligencji swojego elektoratu, tłumacząc, że „dobrowolny ZUS” to de facto jednomiesięczne wakacje składkowe dla firm w „szczególnie trudnej” sytuacji.

🛑 Ale to nie koniec! Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz bije na alarm, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych stosuje się do wytycznych, na mocy których odmawia dziesiątkom tysięcy drobnych przedsiębiorców skorzystania z preferencyjnych warunków składkowych pod nazwą „Mały ZUS Plus”. Rzecznik stwierdził, że ZUS dokonuje tym samym rażąco błędnej interpretacji przepisów, która odbije się – po raz kolejny – na przedsiębiorcach o najniższych dochodach.

🛑 STOP niszczeniu polskich firm!


78 osób polubiło posta

Źródło

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj