ZUS-owska piramida finansowa pochłania coraz więcej pieniędzy ZUS poinformował …

ZUS-owska piramida finansowa pochłania coraz więcej pieniędzy❗

💰ZUS poinformował o rekordowych wpływach ze składek na ubezpieczenia społeczne. W pierwszym kwartale 2023 roku przedsiębiorcy i pracownicy zapłacili aż 74,3 mld zł. To o 16,3% więcej, niż rok temu! 📈To także więcej, niż wynosi obecny poziom inflacji.

💸Rekordowe wpływy do ZUS są efektem rekordowej podwyżki składek, jaka miała miejsce w styczniu tego roku. PiS rzuca kłody pod nogi przedsiębiorcom i pracowników, spowalniając rozwój gospodarczy Polski i bogacenie się Polaków. W ten sposób umacnia się również system zniechęcający do przedsiębiorczości oraz podnoszenia kwalifikacji na rynku pracy. Dochodzi do sytuacji, w której nie opłaca się starać.

🛑Skończmy z tą patologią! Konfederacja postuluje wprowadzenie dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorców i obniżenia kosztów pracy. 🇵🇱Polacy chcą pracować i budować silną gospodarkę w oparciu o silną pozycję rodziny. Dajmy im tę możliwość❗

✅Wprowadźmy dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców❗

23 osób polubiło posta