Zgoda w sprawie dopłat do kredytów? Szykuje się zaskakujący sojusz w Sejmie

Podobne

Udostępnij


Dotacje i kredyty O% premiują banki i deweloperów ( rząd spłaca koszt oprocentowania) Doprowadzają także do wzrostu cen mieszkań. (Sprzedawcy liczą na wzrost popytu, podaż się nie zmienia w krótkim czasie).

🟢Jeżeli rząd chciałby pomóc obywatelom to wprowadziłby np. Ulgi w podatkach. Dla tych, którzy pracują, zarabiają i się budują albo kupują mieszkanie.
🟢Uprościłby przepisy budowlane oraz dokonywanie zmian w PZP, skrócił czas wydawania zezwoleń aby zwiększyć podaż.

Nie trzeba rozdawać wystarczy przestać tyle zabierać ‼️🧯

KOALICJA PO i PiS? ‼️
Wspiera banki i deweloperów.

Rząd Tuska chce zmienić kredyt 2% na kredyt 0%. Możliwe jednak, że zabraknie w rządzie większości i liczą, że projekt poprą posłowie PiS. Gdy głosowany był kredyt 2% został przegłosowany głosami rządzącego wówczas PiS oraz KO i PSL.
Komentarz:
Nie jest to pierwsza koalicja PO i PiSu – pokazuje to, jak niewiele w istocie różni te partie. Wojenka toczy się w świetle kamer, ale nie na etapie działań. Kredyt 2% przyniósł wzrosty ceny mieszkań i mieszkania dla Ukraińców finansowana przez polskich podatników. Kredyt 0% tylko pogłębi te problemy i de facto sprawi, że wielu Polaków będzie mogło tylko pomarzyć o swoim domu gdyż nie będzie ich na niego stać. To ustawa pisana pod deweloperów z dawką populizmu, a nie dla Polaków aby łatwiej mogli kupić swój własny dom.
Źródło:

Zgoda w sprawie dopłat do kredytów? Szykuje się zaskakujący sojusz w SejmieŹródło
#Zgoda #sprawie #dopłat #kredytów #Szykuje #się #zaskakujący #sojusz #Sejmie

spot_img