Zderzenie Polski z ukraińskim lobbingiem w UE już jest brutalne i będzie jeszcze…

Podobne

Udostępnij


Zderzenie Polski z ukraińskim lobbingiem w UE już jest brutalne i będzie jeszcze gorzej. Polska klasa polityczna z perspektywy ukraińskiego dużego biznesu to leszcze pracujące wyłącznie mało skutecznymi metodami i operujące śmiesznie małymi budżetami. W polskiej polityce Ukrainą zajmowali się przez 30 lat inteligenci z uniwerków, a na Ukrainie obecnie polityką europejską zajmują się technokraci z oligarchicznego biznesu. Jesli ktoś rozumie tę różnice to właściwie nie trzeba nic dodawać.Źródło

31 KOMENTARZE

  1. Ale my nie musimy być dużymi graczami na rynku globalnym, nam wystarczy własny rynek i eksport nadwyżek lub to z czego słyniemy. A Ukraina sobie może być globalnym graczem jak chce, poza rynkiem unijnym w całości lub części.

  2. Jakoś dotychczas, pomimo znacznie mniejszych dopłat do produkcji niż rolnicy z tzw starej unii, nie byli jednak zbyt mali, aby funkcjonować na unijnym rynku rolnym. Nie każdy ma ambicje i możliwości do odgrywania istotnej roli na rynkach światowych, jednak jak widać korupcjogenny oligarchiczny i międzynarodowy kapitał z ukraińskich agroholdingów zwietrzył okazję do wycięcia polskiej konkurencji pod przykrywką wojny. Ta mu najwyraźniej nie tyle nie koliduje, co nawet pomaga.

  3. a co my nic nie wspominamy o Czernobylu ? przecież można przypomnieć światu . niestety ale nasi politycy ,ale i też sami zwykli ludzie są za mało cwani. oddajemy wszystko szczerze a inni to obracają na swoja korzyść.

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj