Zatrzymanie, samolotu na Białorusi to skandal. Zostało naruszone prawo międzynarodowe, co wymaga stanowczej reakcji. Rozumiem, że niektórzy odnoszą się z większą przychylnością do Łukaszenki, ale w tej sytuacjiWyświetl więcej nie ma kogo i czego bronić.
Warto natomiast zauważyć ewidentną dysproporcję pomiędzy reakcjami polskiego rządu na aresztowanie białoruskiego opozycjonisty, a aresztowaniem przedstawicieli Związku Polaków na Białorusi. Nie doświadczyliśmy tak głośnego oburzenia z ust premiera Morawieckiego w marcu, kiedy Andżelika Borys trafiła na 15 dni do więzienia. Nie domagaliśmy wtedy się sankcji na forum unijnym, a Zbigniew Ziobro nie wszczynał śledztwa. Ewidentnie coś tu nie gra, jeśli nie potrafimy stawać w obronie naszych rodaków, ale już robimy to przy zatrzymaniach obcych aktywistów.