Zaczynam się zastanawiać czy kontynuowanie misji dyplomatycznej tego buca w Pols…

Podobne

Udostępnij


Zaczynam się zastanawiać czy kontynuowanie misji dyplomatycznej tego buca w Polsce jest bardziej niekorzystne dla Polski czy dla Izraela?

Swoją drogą w ostatnich kilku latach mamy w Polsce ciekawą kumulację różnych wtop dyplomatycznych w wykonaniu ambasadorów kilku różnych państw, na tle których warto docenić kunszt ambasadorów, którzy działają po cichu i nie robią wokół siebie nadmiaru zamieszania, a załatwiają konkretne tematy czy po prostu pełnią w sposób prawidłowy swoją misję reprezentując swoje kraje bez żadnych skandali, w sposób bardziej „nudny” i przewidywalny.Źródło

46 KOMENTARZE

  1. Dlaczego Polska oczekuje, że ambasador innego kraju będzie działał przeciwko interesom własnego kraju? Polscy żałośni ambasadorzy powinni uczyć się od ambasadora Izraela jak walczy o interes własnego kraju. Można się z nim zgadzać bądź nie, ale na tle jego działań, skundloną postawa naszych to jakiś ponury żart.

  2. Ambasador jest delegowany przez polityków własnego państwa, którzy z kolei demokratycznie wybierani są przez obywateli. Opinia obcokrajowców dla ambasadora ma niewielkie znaczenie. Nawet gdyby został wydalony politycznie dla jego kariery mogłoby to oznaczać sukces. Warto czasem starać się popatrzeć na świat cudzymi oczami.

  3. Wydaje mi się, że nazywanie ambasadora „bucem” nie przystoi Marszałkowi Sejmu i przyszłemu Prezydentowi ( oby ). Pomijając kwestię czy wypowiedź była potrzebna czy nie to w którym punkcie ambasador się myli ?

  4. „Polacy mordowali Żydów”. No tak, przecież napis nad bramą obozu w Oświęcimiu jest na wskroś w polskim języku, podobnie jak w Norymberdze sądzono najwybitniejszych polaków. Syjoniści ( bo termin „Żydzi” jest zbyt generalizujący i krzywdzący Żydów o niesyjonistycznych poglądach) są kłamcami i to cynicznymi. Nie wiem po co Polska utrzymuje jakiekolwiek stosunki dyplomatyczne z krajem, który przeprowadza „operację specjalną” na cywilach w Gazie i konwojach humanitarnych. Bezczynność polskiego rządu wobec tych oszczerstw i braku szacunku wobec Polski powinna spotkać się ze zdecydowaną reakcją dyplomatyczną.

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj