Wspieramy prof. dr hab. n. med. Jana Talara. Konferencja prasowa Konfederacji K…

Podobne

Udostępnij


Wspieramy prof. dr hab. n. med. Jana Talara.

Konferencja prasowa Konfederacji Korony Polskiej sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza z okazji Narodowego Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez UkraińskichWyświetl więcej Nacjonalistów na Obywatelach II RP.

Czym była Krwawa Niedziela?
Zaatakowali wiernych modlących się w niedzielny poranek w kościołach. Mordowali i palili żywcem kobiety i dzieci. Mężczyzn nie było – większość służyła na wojnie. 11 lipca 1943 r. ukraińscy nacjonaliści uśmiercili w ten sposób Polaków z 99 wołyńskich miejscowości, a w następnych dniach kontynuowali rzeź w kolejnych.
Dla upamiętnienia wydarzeń krwawej niedzieli na Wołyniu, 11 lipca ustanowiony został Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa, którego na obywatelach II RP dopuścili się członkowie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii. Święto upamiętnia ofiary rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II RP dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów w czasie II wojny światowej.�Zbrodnia wołyńska była czystką etniczną, mającą charakter ludobójstwa. Objęła nie tylko Wołyń, ale również województwa lwowskie, tarnopolskie i stanisławowskie, a także część województw lubelskiego i poleskiego. Według szacunków polskich historyków, ukraińscy nacjonaliści zamordowali 60 tysięcy Polaków.Źródło

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj