Właśnie zaprezentowaliśmy w Sejmie projekt ustawy o kwocie wolnej w podatku Belki od „dochodów” z lokat i obligacji.

„Dochody” wziąłem w cudzysłów, ponieważ lokaty i obligacje są w Polsce oprocentowane poniżej inflacji, a więc realnie przynoszą straty, a nie dochody. A mimo to od tych „dochodów” trzeba potem zapłacić podatek – absurd!

Moralne i właściwe byłoby w tej sytuacji całkowite zwolnienie z podatku Belki wszystkich oszczędności odkładanych na lokatach i obligacjach, i właśnie taki jest postulat Konfederacji.

Ponieważ jednak w słynnych „100 konkretach” Donalda Tuska pada konkretna obietnica 100 000 złotych kwoty wolnej w podatku Belki, postanowiliśmy rozliczyć Platformę z tej obietnicy i dać posłom koalicji rządzącej okazję do spełnienia własnej obietnicy. Sto tysięcy kwoty wolnej to dobry pierwszy krok, który uwolniłby zdecydowaną większości Polaków od podatku Belki.

Projekt planuję złożyć Marszałkowi Sejmu w przyszłym tygodniu, a już dzisiaj publikujemy aktualną wersję projektu. Dzięki temu wszyscy zainteresowani tematem będą mogli przyjrzeć się naszej propozycji i zgłosić ewentualne uwagi. Poniżej na zachętę króciutki pierwszy fragment projektu, a całość wraz z uzasadnieniem znajdziecie pod linkiem w komentarzu.

Brońmy oszczędności Polaków!