Wdzięczni za obronę zdrowia i życia naszych dzieci, bronimy dr hab. Doroty Sienkiewicz, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukow…

Podobne

Udostępnij

Wdzięczni za obronę zdrowia i życia naszych dzieci, bronimy dr hab. Doroty Sienkiewicz, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców.

Sąd lekarski chce jej trwale zawiesić prawo wykonywania zawodu za to, że w połowie grudnia 2021 roku na stronie stowarzyszenia wystosowała apel do dzieci i młodzieży w formie wideo, ostrzegając przed na c19.

Lekarka w apelu podkreślała, że przyjęcie jest niebezpieczne i nie tylko niesie za sobą liczne powikłania np. choroby serca, ale może też doprowadzić do śmierci.

Jako pacjenci, rodzice oraz eksperci naukowi i medyczni, nie zgadzamy się z sądem i jesteśmy wdzięczni za działania dr hab. Doroty Sienkiewicz, które miały na celu zapobieżenie sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia dzieci, były przez nią podjęte dla dobra całego społeczeństwa, propagowały właściwe postawy prozdrowotne, pomagały odzyskać zaufanie do zawodu lekarza oraz były zgodne z aktualną wiedzą medyczną.

Sąd lekarski w Białymstoku uznał jednak inaczej jako „wysoce naganne i odznaczające się wysokim stopniem społecznej szkodliwości”, antyzdrowotne, mogące wzbudzać nieuzasadniony strach przed .

Podkreślił, że lekarka nie może powoływać się na prawa wynikające z wolności słowa, bo one nie obowiązują w przypadku i chorób zakaźnych.

Sąd lekarski w Białymstoku uznał ją winną zarzucanego jej przewinienia i wymierzył karę zawieszenia prawa wykonywania zawodu na rok. Wyrok jest nieprawomocny, a sprawę rozstrzygnie teraz sąd wyższej instancji.

Dr Dorota Sienkiewicz skomentowała orzeczenie, że sąd nie odniósł się do argumentów jej obrońcy i ani jej, w tym do „publikacji naukowych z Białej księgi pan*emii koronawirusa”, dlatego odwołała się od wyroku sądu, który zbierze się na rozprawę 5.04.2024 r. o godz. 12:45 w swojej siedzibie w Warszawie przy ul. Sobieskiego 110.

Więcej informacji: Justyna Socha

[vid_embed]

Źródło

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj