Wczoraj przyjechaliśmy na Litwę aby spotkać się z Polakami, którzy tu mieszkają….

Wczoraj przyjechaliśmy na Litwę aby spotkać się z Polakami, którzy tu mieszkają.

Najpierw pojechaliśmy do miejscowości Stare Troki, gdzie spotkaliśmy się z dyrekcją miejscowej szkoły polskiej oraz miejscowymi radnymi. Jest tam bardzo poważnie zagrożenie „reorganizacji” i docelowe zniszczenie polskiej placówki edukacyjnej.

Następne wzięliśmy udział w uroczystościach na cmentarzu na Rossie, gdzie mogłem porozmawiać z polskim ambasadorem Konstantym Radziwiłłem aby później spotkać się z liderem Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin Waldemarem Tomaszewskim oraz liderem rejonu wileńskiego Waldemarem Urbanem.

A już o 12:00 rozpoczyna się Parada Polskości w Wilnie!

wczoraj przyjechaliśmy na litwę aby spotkać się z polakami, którzy tu mieszkają....

1. 🇵🇱 W nas i w naszych rodakach na Litwie bije ta sama krew, krew płynąca z serc tych, którzy budowali naszą Ojczyznę. To dziedzictwo i duma! Nie możemy nigdy o nich zapomnieć i musimy okazywać im wszelkie wsparcie! 👏🏻