W tej chwili mamy sytuację, w której różne strony sceny politycznej kwestionują …

Podobne

Udostępnij


W tej chwili mamy sytuację, w której różne strony sceny politycznej kwestionują prawidłowość czy legalność działań, czy w ogóle istnienie takich ciał, jak Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy lub niektóre jego izby, czy Krajowa Rada Sądownictwa, a w ślad za tym powołania sędziowskie, a nawet wyroki!
Ten chaos, ten brak zgody co do tego, które instytucje państwowe działają prawidłowo na gruncie Konstytucji, otwiera drogę do ingerowania w nasze polskie sprawy czynnikom zagranicznym, np. międzynarodowym trybunałom, jak Europejski Trybunał Praw Człowieka czy Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu, i politykom, m.in. politykom unijnym z Komisji Europejskiej, którzy prowadzą postępowanie o naruszenie praworządności przez Państwo Polskie. Cała ta sytuacja jest dla nas głęboko niekorzystna, także dlatego, że ona paraliżuje jakiekolwiek korzystne reformy sądownictwa! Korzystne dla obywatela. Prowadzące do takiego zmienienia sposobu funkcjonowania sądów, żeby te sądy działały sprawniej, szybciej, bardziej sprawiedliwie, bardziej efektywnie.
📌To wszystko jest niemożliwe, bo kłócimy się o rzeczy zupełnie fundamentalne, np. czy prezydent może powoływać sędziów wyłanianych przez Krajową Radę Sądownictwa, czy ta Krajowa Rada Sądownictwa jest prawidłowo powołana, albo czy wyroki Trybunału Konstytucyjnego obowiązują. To się musi skończyć! I Konfederacja proponuje, żeby ten spór rozwiązać poprzez przyjęcie poprawek do Konstytucji – to idea resetu konstytucyjnego.Źródło

6 KOMENTARZE

  1. Panie Bosak skończ w końcu opowiadać co kto może,jedno i to samo a ileż tego można słuchać,człowieku to już włóż między bajki a zajmij się czymś konkretnym,ludzie mają dosyć.Uwazasz się za mesjasza ? Nic nie wiemy o waszych postulatach😂bo ich nie macie a pleść głupoty to każdy potrafi.Dosc już tego to jest męczące.Jak się nie ma programu to dobrze jest stanąć na mównicy i co ja bym nie zrobił🤣🤣śmiechu warte.Koncz waść wstydu oszczędź.Skad na swoje gadanie weźmiesz kasę,najpierw przedstaw jak to wszystko zrobisz?Bo jakoś ciemno to widać.

  2. Krzysztof Bosak dawaj na prezydenta, niech Sławek zajmie się śmieszkowaniem, piwem i tik tokiem, a ważne tematy zostawi Tobie. Jak Kaczor z innymi dziadami z PiS pójdą na emeryturę to widzę Twój transfer w ich struktury jako jeden z liderów.

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj