W sierpniu 2021 roku zdecydowałem, że jedziemy, m. in. wraz z obecnym posłem Krz…

Podobne

Udostępnij


W sierpniu 2021 roku zdecydowałem, że jedziemy, m. in. wraz z obecnym posłem Krzysztof Mulawa oraz działaczami z Podlasia i Mazowsza na granicę, wyrazić wdzięczność wszystkim mundurowym, którzy jej strzegą.

Obrońcy granicy byli wówczas poddawani szczególnie silnej, podwójnej presji. Z jednej strony hordy szturmujące granicę, nasyłane przez Łukaszenkę i Putina.

Z drugiej – niesamowity atak różnej maści polityków (w tym posłów), działaczy, dziennikarzy i mediów, wyzywających ich od najgorszych, utrudniających służbę.

Przywieźliśmy im, oprócz słów wsparcia, symbolicznie, kwiaty. Nasze działaczki wręczyły je obrońcom granicy. Chcieliśmy tym gestem podkreślić nasze słowa wsparcia, bezpośrednio, na miejscu.

Dziś, po trzech latach jeden z żołnierzy broniących granicy walczy o życie po zranieniu nożem przez kolejnego z dziesiątek tysięcy migrantów próbujących się wedrzeć do naszego kraju.

Czy żołnierz, stojący dziś u progu śmieci wiedział, że dwa miesiące wcześniej jego kolegów zakuto w kajdanki za oddanie strzałów ostrzegawczych? Czy wpłynęło to na jego decyzje i zachowania?

Nie wiem ale media piszą, że „w wojsku wrze” a wśród tych, którzy służą na granicy wiedza o aresztowaniu żołnierzy oddających strzały ostrzegawcze musiała rozejść się błyskawicznie.

Modlę się o życie i zdrowie rannego żołnierza i przesyłam wyrazy szacunku oraz wsparcia aresztowanym.

Natomiast my jako całość, jako naród musimy się otrząsnąć i musi to mieć przełożenie na funkcjonowanie państwa.

Każdy atakujący polską granicę musi mieć świadomość, że ryzyko śmierci jest bardzo wysokie. Tylko wtedy presja migrantów może ulec zmniejszeniu.

Każdy obrońca granicy musi mieć poczucie, że może strzelać wtedy, kiedy zajdzie potrzeba a państwo polskie będzie go zawsze wspierać.

Żołnierz po to ma broń żeby jej używać w obronie kraju.Źródło

20 KOMENTARZE

  1. Uchodźcy pakowani są do samolotów na irakijskich lotniskach, przesiadki mają w Stambule lub Dubaju. Mają wizy więc podróżują legalnie. Na jakiej podstawie Białoruś miałaby ich nie wpuścić? A zrzucanie przez polityków winy na Putina i Łukaszenkę to kpina. Czy tak ciężko zrozumieć komu zależy na destabilizacji Europy?

  2. Obecna ekipa nie zrobiła nic. Żołnierze zostają zatrzymani. Władza zajmuje się tabletką „dzień po” i ustawą o języku regionalnym. Aktualnie są wybory i za chwile kilku ministrów trafi do Brukseli. Czy oni zajmują się sytuacja w kraju ?

  3. Żołnierz ugodzony nożem najprawdopodobniej jest w stanie śmierci klinicznej (info RMF FM, Niezalezna.pl) i jest utrzymywany przy życiu z polecenia politycznego.
    EDYCJA: Dariusz Matecki podał, że żołnierz zmarł.

  4. Teraz o 15,30 informacja : zmarł raniony na granicy Żołnierz ! Cześć Jego Pamięci ! Co z zatrzymanymi żołnierzami, którzy oddali strzały ostrzegawcze w kierunku nielegalnych imigrantów ? Nie pozwólmy na traktowanie obrońców naszej granicy gorzej – niźli nielegalnych drani❗

  5. Panie Pośle proszę podjąć interwencję poselską w obronie Naszych pograniczników, wypracowania stanowczych procedur chroniących granice Naszej ojczyzny a i osób jej strzegących, bo to z czym mamy teraz do czynienia to wszystko jest patykiem na wodzie pisane, ,,poprawnie politycznie” i świadomie naraża na utratę życia i zdrowia Naszych funkcjonariuszy. Niebezpieczeństwo grozi nie tylko stróżom na granicy, ale Nam wszystkim.

spot_img