Uwaga na dezinformację mediów ws. unijnej dyrektywy wywłaszczeniowej! #Konfede…

Podobne

Udostępnij


Uwaga na dezinformację mediów ws. unijnej dyrektywy wywłaszczeniowej!

#Konfederacja jest jedynym ugrupowaniem politycznym, które od początku podkreśla, że unijna dyrektywa wywłaszczeniowa (EPBD) to przymusowe remonty klimatyczne i wielu Polaków nie będzie stać na dostosowanie domu do nowych standardów.

Przypomnijmy – nowe przepisy to paszportyzacja polskiego budownictwa. Budynki będą otrzymywały klasy energetyczne, które stopniowo będą podlegały coraz silniejszym restrykcjom. Już za 7 lat 15% najbardziej emisyjnych budynków będzie podlegało obowiązkowi termomodernizacji i ograniczenia emisji CO2.
Ponadto państwa członkowskie mają zaplanować stopniowe wycofanie ogrzewania paliwami kopalnymi do 2035 r. To oznacza koniec kotłów węglowych i kotłów gazowych, do których nie tak dawno zachęcano Polaków, wmawiając im dbanie o środowisko.
Zgodnie ze Strategią Renowacji mamy 14,2 mln budynków. 7,5 mln z nich wymaga modernizacji. W każdym roku przewiduje się 250 tys. renowacji. W pierwszej kolejności mamy zmodernizować 15% budynków o najniższej klasie.

Tymczasem media sprzyjające unijnym pomysłom postanowiły przypuścić medialny kontratak w obronie dyrektywy. Zarzuciły Konfederacji kłamstwo, mówiąc, że wywłaszczenia nie są częścią nowych przepisów.
Przodował w tym ataku Konkret 24, fact-checkingowa podstrona TVN24, która zarzuciła nam, że do żadnych wywłaszczeń nie dojdzie, bo do zajścia wywłaszczenia konieczne jest odszkodowanie, którego tu nie przewidziano. Powinno więc mówić się o… eksmisji 🙂 Forsal twierdzi, że nasi liderzy „straszą”, zaś Dziennik Gazeta Prawna uważa, że do niczego złego nie dojdzie…

Media zaciekle broniące Unii same przyznały, że eksmisja to naturalna konsekwencja przepisów i na dzień dzisiejszy nie istnieją żadne mechanizmy zabezpieczające Polaków przed eksmisją z przyczyn klimatycznych.
Zamiast chronić interesy Polaków, media zajęły się nieudolną próbą obrony totalitarnych zakusów z Brukseli! Podajcie dalej!Źródło

5 KOMENTARZE

  1. Eksmisja to jeszcze nic. Zapominacie o bardzo ważnym wątku 👉 opcje są dwie: modernizacja lub… WYBURZENIE! W efekcie sytuacja będzie taka, że kto tego nie będzie w stanie zrobić, będzie zmuszony sprzedawać za bezcen!

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj