Unia Europejska zaorze się sama – ugorowanie to strzał do własnej bramki – Unia …

Podobne

Udostępnij


#Fitfor55 Absurdalne pomysły UE w rolnictwie. Ugorowanie teraz to 4%, ale wyznaczony cel to 10%. Polecam artykuł na farmer.pl👇

Unia Europejska to w sumie 170 mln ha gruntów rolnych. Jeśli przyjmiemy, że w optymistycznym wariancie grunty orne stanowią tylko około 60% tej powierzchni to okazuje się, że jest to nieco ponad 100 mln ha. Wobec tego w całej UE 4% ugorowanej ziemi stanowiłoby około 4 mln ha. Jest to duże uproszczenie, ale pokazuje skalę tragizmu. 4 mln ha pod ugorem odpowiada powierzchni całej Holandii lub Szwajcarii. A co można byłoby wyprodukować na tych 4 mln ha? Chociażby 16 mln ton pszenicy – nawet przy słabym plonie 4 t/ha. To wolumen pszenicy zbliżony do całkowitej produkcji Wielkiej Brytanii czy nawet Argentyny!

Jeśli w Polsce mamy 14 mln ha gruntów ornych to oznacza to, że 4% stanowi nawet ponad 500 tys ha. To areał odpowiadający mniej więcej powierzchni buraków cukrowych i ziemniaków w kraju. Idąc podobnym tropem jak wyżej – to 2 mln ton pszenicy – tyle ile obecnie produkuje cała Słowacja.

Unia Europejska zaorze się sama – ugorowanie to strzał do własnej bramki – Unia Europejska

1 osób polubiło posta

Źródło

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj