Unia Europejska bez żadnych analiz i kalkulacji otworzyła rynek europejski na zalew produktów z Ukrainy, powodując tym samym głęboki kryzys, trwający już drugi rok w polskiej gospodarce rolnej. Eurokraci nie mają absolutnie nic do zaproponowania polskim rolnikom, a polskim politykom mówią: zastosujcie rozwiązanie polityczne. Kiedy to mówią, mają na myśli: wygaście protesty, przekupując protestujących!

Ale dlaczego to my, jako polscy podatnicy, mamy uczestniczyć w korumpowaniu kolejnej branży po to, żeby ją zlikwidować? Już na polecenie Brukseli zrobiono to z górnikami. Czy teraz mamy to samo robić z rolnikami? Nie ma na to naszej zgody.

Rolą nas, jako polskich polityków, jest ujmować się za swoimi ludźmi. A nasi ludzie są w tej chwili na granicy! Tam protestują, tam walczą o swoje przetrwanie, tam walczą o przetrwanie polskiej produkcji żywności, o polskie bezpieczeństwo żywnościowe, o stabilność polskiego rynku, o jakość produktów, która jest dostępna w branży rolnej.

1. Chyba w takiej sytuacji najlepszy bylby Polexit ! Bo nie na takich warunkach wchodzilismy do UE ! My musimy patrzec na swoje dobro, a nie na nich, a w kwestii zywnosci mamy lepsze jedzenie od swoich rolnikow. Po za tym ukraina tez nam nie jest do niczegopotrzebna, bo tylko sie rozbrajamy i tracimy miliardy, kosztem ludzi w Polsce !

2. UE doskonale zna analizy i dane, które jasno pokazują jak ogromne pieniądze zarobią niemieckie i francuskie firmy posiadające ogromne połacie ziemi na Ukrainie 😃 trzeba być ślepym by tego nie widzieć 😃