UNIA CHCE NAS ZMUSIĆ DO… JESZCZE WIĘKSZEGO IMPORTU Z UKRAINY Unijny komisa…

Podobne

Udostępnij


🇪🇺 UNIA CHCE NAS ZMUSIĆ DO… JESZCZE WIĘKSZEGO IMPORTU Z 🇺🇦 UKRAINY‼

🇪🇺 Unijny komisarz ds. handlu Valdis Dombrovskis domaga się zdjęcia zakazu importu niektórych towarów z 🇺🇦 Ukrainy, który obowiązuje w 🇵🇱 Polsce. Co ciekawe, komisarz pochodzi z Łotwy i powinien rozumieć sytuację. Niestety, jak cała 🇪🇺 UE, także i on gra przeciwko członkowi własnej wspólnoty, na rzecz 🇺🇦 Ukrainy.

🛑 Twierdzi, że zakazy obowiązujące w 🇵🇱 Polsce są sprzeczne z wyłącznymi kompetencjami 🇪🇺 UE w zakresie polityki handlowej, oraz z umową o wolnym handlu z 🇺🇦 Ukrainą i WTO.

🇪🇺 Komisarz zaprzecza sam sobie, lub po prostu kłamie i robi rzeczy zupełnie sprzeczne z zapowiedziami. W wypowiedzi z 12 lutego podczas debaty w Komisji Rolnictwa Parlamentu Europejskiego zaznaczył bowiem, że Unia Europejska wprowadziła mechanizmy, które mają chronić państwa członkowskie graniczące z Ukrainą przed negatywnymi skutkami napływu towarów z Ukrainy.

✅ Jaka jest prawda i jak wygląda sytuacja❓
Otóż wg raportu NIK import pszenicy do Polski wzrósł o ‼ 17 tysięcy procent ‼ w 2022 roku względem 2021 roku. Z kolei import kukurydzy wzrósł w analogicznym okresie o ‼ 30 tysięcy procent. ‼

🛑 W obliczu takiego zalewu rynku nie ma mowy o żadnych ustępstwach. W interesie Polski jest tylko i wyłącznie EMBARGO NA PRODUKTY ROLNO-SPOŻYWCZE Z UKRAINY.

Podajcie dalej‼


223 osób polubiło posta

Źródło

2 KOMENTARZE

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj