UKRAIŃCY DOSTANĄ PRAWA WYBORCZE W POLSCE TEGO SIĘ DOMAGAJĄ, ALE POSTULOWAŁ TO T…

🇺🇦 UKRAIŃCY DOSTANĄ PRAWA WYBORCZE W POLSCE❓ TEGO SIĘ DOMAGAJĄ, ALE POSTULOWAŁ TO TEŻ… ADAM BODNAR‼

Nie będą już potrzebowali usłużnych posłów. Sami przegłosują sobie socjal z naszych podatków 🙂

✅ Jak informuje “Rzeczpospolita” Związek Ukraińców w Polsce chce, by Ukraińcy otrzymali prawa wyborcze, choćby na poziomie samorządów gminnych. Co ciekawe, nie zabrania tego na przykład prawo unijne, przez co niektóre kraje już takie przepisy mają.

Wymagałoby to zmian w Kodeksie Wyborczym, który gwarantuje obecnie prawa wyborcze zamieszkałym w Polsce obywatelom krajów UE i UK, którzy mogą głosować i być wybierani do rad gmin, na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zmiany nie mogłyby dotyczyć już najbliższych wyborów zaplanowanych na 7 kwietnia 2024 r.

Jak Wam się podoba nowa Polska, w której Ukraińcy po paru latach mieszkania tutaj będą decydować, na co idą pieniądze z waszych podatków, jaka przyszłość czeka wasze dzieci i tak dalej❓

⛔️ Warto dodać, że Adam Bodnar, dzisiejszy Minister Sprawiedliwości (sic!) w czasie pełnienia funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich postulował już tego typu zmiany. Nie ma się więc szczególnie co spodziewać oporu Platformy i reszty koalicji rządowej przed zmianami w prawie wyborczym, jeśli temat zostanie odpowiednio mocno „podgrzany”.

A zostanie na pewno, bo nie bez powodu kolejne partie już teraz biją się o przychylność Ukraińców wszelkiej maści socjalem wyrwanym z naszych kieszeni.

Pomysł jest oczywiście absurdalny, ale bynajmniej nie nowy i nie zadziwiający. To kolejna próba zmarginalizowania Polaków w ich własnym państwie i kraju, by już nigdy prawica nie doszła do władzy i nie uwolniła Polski spod buta UE, czy globalistów.

Podajcie dalej‼

150 osób polubiło posta