Ukraina jeździ na paliwie z Polski.

Ukraina jeździ na paliwie z Polski.

1. Krzysztof Bosak Szkoda, że te dane są tak szczątkowe. Z wykresu nie wiemy czy te paliwo trafiło na Ukrainę w firmie darowizny, czy zostało sprzedane . Jeśli sprzedane to w jakiej cenie i z jakim terminem płatności. Czy może trafiło tam w formie kredytu, jeśli tak to na jakich zasadach? Jako poważny polityk, który zdobywa coraz większe społeczne zaufanie powinien pan unikać publikowania takich niepełnych komentarzy bo mają one charakter manipulacji wywołującej zwiększenie nastrojów antyukraińskich.

2. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że płacą za to ze swoich. Nie płacili za węgiel, który później nam odsprzedali, to i za to nie płacą. Konfederacja powinna przygotować akty oskarżenia wobec winnych drenażu polskiego budżetu.

3. Oczywiście że Ukraina jeździ na polskim paliwie.8 miesięcy temu byłem na Ukrainie tak około 450 km od polskiej granicy i pani na stacji benzynowej sama mi mowiła że gaz LPG dopiero co z Polski przyjechał i odziwo był tańszy o 80 gr na litrze niż w Polsce

4. Konfederacja standardowo dąży do stawiania murów między Polakami – Ukraińcami – Niemcami. To ich celowa retoryka mająca na celu pokazać że Polska jest otoczona przez samych wrogów a oni są jedyną nadzieją na polską niepodległość. Takie rozumowanie przyciąga do siebie ludzi którym nie podoba się europejski porządek, ale takie postrzeganie świata to błąd, świat tak nie wygląda, nie ma alternatywy dla unii europejskiej. Co ma na celu ten post? Czy to aby nie demagogia? Czy my oddajemy za darmo paliwo, w co wątpię, czy sprzedajemy im je, co jest bardziej realne?