Ujawniono prawdziwy deficyt budżetowy na koniec rządów PiS – wynosi nie 92 milia…

Podobne

Udostępnij


Ujawniono prawdziwy deficyt budżetowy na koniec rządów PiS – wynosi nie 92 miliardy złotych, jak zapewniali, ale… 192 miliardy złotych! To absolutny rekord w historii III RP. Podajcie dalej, niech jak najwięcej osób się dowie!

Przed wyborami PiS ukrywał prawdziwy deficyt budżetowy i okłamywał Polaków, że w tym roku wynosi on 92 miliardy złotych. Teraz rządzący musieli przesłać faktyczne dane o zadłużeniu do instytucji unijnych i okazuje się, że faktyczny deficyt w tym roku wynosi tak naprawdę niemal 2 razy więcej, czyli 192 miliardy złotych! Wiemy to dzięki informacji, jakie opublikował Eurostat właśnie na podstawie danych od polskiego rządu!

Faktyczny stan deficytu jest wyższy o 100 miliardów złotych, a łączne zadłużenie państwa na koniec tego roku wyniesie 1699,5 miliarda złotych. To o ponad 400 miliardów więcej niż oficjalnie podaje rząd.

Rząd PiS ukrywał rzeczywisty stan polskich finansów, wypychając część wydatków i długu poza budżet państwa. Jest to praktyka o gigantycznych rozmiarach, o której NIK i Konfederacja już wiele miesięcy temu informowały Polaków.
Jako jedyna formacja polityczna alarmowaliśmy, że stan polskich finansów jest tragiczny i jako jedyni odpowiedzialnie głosowaliśmy przeciw rozdawnictwu. W przeciwieństwie do KO, Lewicy i Trzeciej Drogi, które głosowały za PiS-owskim rozdawnictwem, a teraz wycofują się ze swoich obietnic, udając zaskoczonych, że nie ma pieniędzy.

Tylko Konfederacja chce naprawić finanse publiczne poprzez skończenie z rozdawnictwem i wdrożenie rozsądnej reformy systemu podatkowego. Niskie i proste podatki w połączeniu z oszczędną i roztropną polityką wydatkową to recepta na zwiększenie zarobków Polaków i skończenie z zadłużaniem państwa na potęgę!Źródło

6 KOMENTARZE

 1. Ten kto to pisał, powinien pouczyć się matematyki…
  „faktyczny deficyt w tym roku wynosi tak naprawdę niemal 2 razy więcej, czyli 192 miliardy złotych”
  Kto to pisał? 😃
  92*2=184.
  192 > 184
  Ten deficyt nie jest NIEMAL 2 razy większy, tylko PONAD DWA RAZY WIĘKSZY!
  Ludzie.

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj