„Traktują się jak kartel”. Walka o stołki w Prezydium Sejmu. Bosak: Towarzystwo wzajemnej adoracji

Podobne

Udostępnij

🔔🔔🔔SUBSKRYBUJ🔔🔔🔔
#konfederacja #bosak #tłitWP

13 listopada pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji. Wciąż brakuje jasnej deklaracji w sprawie obecności Konfederacji w prezydium Sejmu.

– Kontrowersje są wokół postaw Platformy i Lewicy – komentuje Krzysztof Bosak z Konfederacji, gość programu „Tłit”. – To pokazuje, że w koalicji nie ma zgody – dodaje i zaznacza, że politycy Konfederacji czekają z innymi decyzjami, żeby „nie okazać się naiwnymi”.

W rozmowie z Michałem Wróblewskim polityk odniósł się do planów Lewicy na złożenie projektu ustawy liberalizującej prawo aborcyjne. – Ugrzęźnięcie w problemach wokół aborcji to nie jest nasze marzenie – komentuje. – Mamy recesję, mamy problemy gospodarcze, tym się trzeba zająć – dodaje.

Czy Konfederacja poprze Szymona Hołownię na stanowisku marszałka Sejmu? – Chciałbym, żeby się coś zmieniło na lepsze i życzę tego
Szymonowi Hołowni – stwierdza Bosak i podkreśla, że w relacji z Hołownią „nie było żadnej wyniosłości, nienawiści czy niechęci”. – Zachowujemy się wobec siebie co najmniej uprzejmie – podkreśla.

Czy Krzysztof Bosak zostanie wicemarszałkiem? Na czym chce się skupić Konfederacja w nowej kadencji? Obejrzyj program „Tłit” i dowiedz się więcej.

0:00 Wstęp
0:05 Skład Prezydium Sejmu – Bosak będzie wicemarszałkiem?
3:42 Szymon Hołownia marszałkiem Sejmu
5:21 Jak zagłosuje Konfederacja ws. Witek i Hołowni?
7:54 Paweł Kukiz ponownie żegna się z PiS
10:20 Morawiecki i szukanie większości przez PiS
11:54 Umowa koalicyjna. Pierwsze projekty ustaw
16:16 Konferencja sił prawicowych. Przyszłość PiS
20:00 Przemysław Wipler – wypowiedź o związkach partnerskich
22:53 Krzysztof i Karina Bosakowie w Sejmie

Szczegółowe informacje na ten temat przeczytasz na stronie

żródło

11 KOMENTARZE

spot_img