TAK DZIAŁA MERYTORYCZNA OPOZYCJA: PREZYDENT ROZMAWIA Z KONFEDERACJĄ O RESECIE K…

✅ TAK DZIAŁA MERYTORYCZNA OPOZYCJA: PREZYDENT ROZMAWIA Z KONFEDERACJĄ O RESECIE KONSTYTUCYJNYM.

Zakończmy ten chaos w państwie‼

🇵🇱 Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami Konfederacji – Wicemarszałkiem Krzysztofem Bosakiem oraz Przewodniczącym Klubu Poselskiego Stanisławem Tyszką. Rozmowy dotyczyły koncepcji resetu konstytucyjnego zaproponowanego przez Konfederację. Zarówno Konfederacja, jak i Prezydent dostrzegają potrzebę zmian w kluczowych organach państwowych odpowiadających za wymiar sprawiedliwości.

✅🇵🇱 Krzysztof Bosak w komentarzu po spotkaniu podsumowuje:

„Mogę powiedzieć chyba po spotkaniu, że prezydent zasadniczo nasze dążenia i nasze propozycje ocenia pozytywnie, a jeżeli nawet nie wszystkie szczegóły, to jest otwarty na dyskusję. My chcemy zaproponować, już zaproponowaliśmy powołanie takiego forum prawniczego, do którego wszystkie siły polityczne i prezydent skierowaliby swoich reprezentantów – prezydent jest gotów swojego reprezentanta do takiego forum skierować. Teraz czas na rozmowy z innymi partiami. Będziemy je prowadzić i będziemy was informować, kto rozmowy pozoruje, a kto jest rzeczywiście otwarty na rozmowę o zakończeniu tego sporu i przyjęciu rozwiązań korzystnych po prostu dla obywateli. Nie dla partii, tylko dla całego społeczeństwa.”

Kłócimy się o rzeczy fundamentalne, paraliżujemy własne państwo, uniemożliwia to skuteczne i pożyteczne zmiany w sądownictwie, a jeszcze dodatkowo otwiera drogę obcym siłom do ingerencji w nasze państwo. Trzeba powiedzieć temu STOP‼

Zakończmy chaos, wprowadźmy reset konstytucyjny‼

Podajcie dalej‼

28 osób polubiło posta

1. To się nie uda. Tusk realizuje projekt Webera likwidacji państwa Polskiego metodą, salami. Cel> federalizacja UE <. Referendum też nic nie da, bo prawa strona na złość lewactwu za zbojkotowanie ostatniego referendum, nie będzie uczestniczyć w tym pomyśle. Mamy pat. Tuskowi to pasuje.