Szef Frontexu, unijnej agencji mającej pilnować granicy twierdzi, że nie da się powstrzymać nielegalnych imigrantów przed wjazdem do UE.

To ciekawe, że UE wierzy w to, powstrzyma zmiany klimatu i wydaje na to biliony euro, a nie wierzy w znacznie prostsze uszczelnienie granicy.

1. Jak zwykle ucięta informacja kłamcy i populisty sławomira memcena, dalsza wypowiedź brzmi:

„Leijtens podkreślił: „Nic nie może powstrzymać ludzi przed przekroczeniem granicy, żadna ściana, żadne ogrodzenie, żadne morze, żadna rzeka”.

Zamiast sięgać po coraz to nowe środki zabezpieczające granice, szef Frontexu opowiada się za rozwiązaniami, które już są w fazie planowania lub podobne do nich. Chodzi o prowadzenie procedur azylowych bezpośrednio na europejskich granicach zewnętrznych, szybkie deportacje osób, których wniosek o azyl został odrzucony, oraz porozumienia z krajami trzecimi, na przykład w Afryce.”

2. A co ci, Sławuś, przeszkadzają kierowcy Ubera i roznosiciele pizzy? Każdy, kto zapłacił 3 tysiące euro za przerzut, to nie może być menel. Przyjeżdżające po socjal matki z dziećmi to jest problem dla Polski, a nie młode byki o śniadej karnacji.