SZCZĘŚĆ BOŻE GÓRNIKOM! Dziś 4 grudnia, a więc Barbórka – najważniejsze święto …

SZCZĘŚĆ BOŻE GÓRNIKOM!

📣 Dziś 4 grudnia, a więc Barbórka – najważniejsze święto górników oraz ludzi związanych z geologią i paliwami kopalnymi.

⚒️ Praca górników jest bardzo ważna dla państwa, gdyż jest źródłem węgla, cennego jako surowiec energetyczny. Jest to szczególnie istotne w przypadku 🇵🇱 Polski, której energetyka opiera się w większości właśnie na węglu.

🇪🇺 Dla Unii Europejskiej, która prowadzi katastrofalną politykę klimatyczno-energetyczną górnicy, jako wydobywcy węgla, są wrogiem nr 1. Eurokraci nieustannie podejmują działania, których celem jest zamknięcie kopalń, pozbawienie górników pracy i likwidacja energetyki węglowej w ogóle. W zamian oferują niewiarygodne, drogie, niewystarczające w stosunku do potrzeb „zielone” technologie odnawialnych źródeł energii.

⛔️ Ręka w rękę z 🇪🇺 Unią Europejską, przeciwko polskim górnikom, działa cała „Banda Czworga”. Obecny rząd PiS prowadzi politykę likwidacji kopalń i zwalczania polskiego węgla. Niczym nie różni się od rządów PO-PSL!

🇵🇱 Ruch Narodowy głosi hasło polskiej drogi transformacji energetycznej. Zamiast zamykać kopalnie, należy zdywersyfikować miks energetyczny i źródła dostaw. Obok węgla potrzebujemy atomu ☢️.

🇵🇱 Ruch Narodowy postuluje zrównoważony i oparty na krajowych zasobach rozwój zapewniający suwerenność energetyczną, konkurencyjną cenę energii elektrycznej, wspierający rozwój polskich technologii i polskich przedsiębiorstw, przyjazny środowisku naturalnemu. Podstawowym paliwem dla polskiej elektroenergetyki jest i pozostanie węgiel kamienny oraz brunatny. Polska posiada największe w Europie zasoby czarnego i brunatnego złota, mogące zapewnić naszemu krajowi blisko 2️⃣0️⃣0️⃣ lat suwerenności i bezpieczeństwa energetycznego.

W DNIU ŚW. BARBARY – WSZYSTKIEGO DOBREGO POLSKIM GÓRNIKOM‼️

59 osób polubiło posta