Stanisław Tyszka: 1⃣ Parę lat temu zgłosił się do mnie emisariusz prezesa…

Stanisław Tyszka:
1️⃣ Parę lat temu zgłosił się do mnie emisariusz prezesa TVP z takim przekazem: „Panie Marszałku, mam dobrą wiadomość, może być Pan częstym gościem TVP! Mamy tylko jedną drobną prośbę, proszę przestać zamieszczać na FB wpisy krytykujące PiS.” 😎
2️⃣ Ponieważ uprzejmie odmówiłem, od jakichś czterech lat nie wystąpiłem ani razu w telewizji zwanej dla niepoznaki publiczną.
Konfederacja była przez ostatnie dwa lata jedynym ugrupowaniem całkowicie pominiętym w TVP. Funkcjonariusze PiS udający dziennikarzy zapraszali natomiast i zapraszają nadal codziennie polityków PO, PSL, Lewicy, Hołowni.
3️⃣ A przedstawicieli Konfederacji nadal tam nie ma. Choć 1,5 miliona naszych wyborców z ostatnich wyborów do Sejmu też przecież finansuje ze swoich pieniędzy media publiczne. Jako jedyni jesteśmy tam pominięci we wszystkich programach publicystycznych i informacyjnych (!).
4️⃣ Dlaczego? Bo Jarosław Kaczyński i PiS się boją. Robią w portki, że mógłby ktoś wiarygodny dla widzów TVP wyjść i powiedzieć, że PiS kłamał i kłamie. Kłamali i kłamią m.in. w sprawie pandemii, w sprawie Ukrainy, czy w sprawie relacji z UE.
5️⃣ Będziemy w opozycji do nowego rządu, tak jak byliśmy wobec poprzedniego. Ale jednym z testów na minimalną choćby uczciwość nowej ekipy rządzącej, po przejęciu kontroli nad mediami publicznymi, będzie to, czy zostanie przywrócony jakiś pluralizm debaty publicznej.

Wielkich złudzeń nie mam. Ale warto mówić jak jest i walczyć dalej. 😎