Stanisław Tyszka: Zmarł polski żołnierz zaatakowany nożem na granicy polsko-białoruskiej przez nielegalnego imigranta.

Wyrazy szacunku dla jego służby i wyrazy współczucia dla rodziny.

Polscy żołnierze, strażnicy graniczni muszą mieć prawo się bronić i strzelać w obronie własnej i obronie naszej granicy! Jak długo jeszcze, do jasnej cholery, musimy to powtarzać?!

1. Uchodźca szukający bezpiecznego miejsca do życia nie rzuca się z nożem na pograniczników. Możemy więc spokojnie przyjąć, że był to bandyta – wynajęty, by destabilizować sytuację na granicy.
    Rosja nakręca ksenofobiczne nastroje w Polsce, bo w ten sposób spowalnia dalszą integrację Unii Europejskiej. W tym: powstanie zintegrowanych europejskich sił zbrojnych.

A do powstania europejskich sił zbrojnych niezbędne są:
    – wspólna polityka zagraniczna
    – wspólna polityka fiskalna i euro-obligacje
    – zastąpienie prawa weta w tych obszarach kwalifikowaną większością

Czyli dokładnie to, co Konfederacja – realizując rosyjską agendę na polskiej scenie politycznej – próbuje zablokować.