SPRAWA WĄSIKA I KAMIŃSKIEGO MOŻE UDERZYĆ W POLSKĄ GOSPODARKĘ Jak Ponieważ podw…

🛑 SPRAWA WĄSIKA I KAMIŃSKIEGO MOŻE UDERZYĆ W POLSKĄ GOSPODARKĘ‼

Jak❓🧐 Ponieważ podważa zaufanie zagranicznego biznesu do polskiego systemu prawnego‼ Business Centre Club wskazuje, że podobne problemy w odbiorze Polski za granicą powoduje wojenka wokół TVP.

Według wiceprezesa Business Centre Club obecna sytuacja może doprowadzić do tego, że inwestorzy niechętnie będą myśleć o Polsce, jako miejscu lokowania swoich przyszłych przedsięwzięć. “Już dziś zagraniczne firmy planujące inwestycje w Polsce wkalkulowują ryzyko wynikające z niepewnego otoczenia prawnego.”

Powiedzmy to prosto: państwo, w którym plemienna wojna prowadzi do nagminnego łamania własnego prawa krajowego, nie jest stabilnym partnerem w oczach ludzi z zewnątrz. My możemy być przyzwyczajeni do tych patologii, ale inni nie są. Jeśli sprawy potrwają tak dłużej, a anarchia będzie się rozpędzać, zamiast zniknąć, będziemy mieć poważne kłopoty nie tylko w wewnętrznej polityce sejmowej.

🇵🇱 Konfederacja mówi jasno: potrzebny jest RESET KONSTYTUCYJNY. Musimy usiąść i się porozumieć, a potem respektować ustalenia i prawo, zanim eskalacja wyjdzie spod kontroli.

Podajcie dalej‼

87 osób polubiło posta