Sławomir Mentzen: Na dzisiejszej Radzie Krajowej Nowej Nadziei, po całodniowej d…

Podobne

Udostępnij


Sławomir Mentzen: Na dzisiejszej Radzie Krajowej Nowej Nadziei, po całodniowej dyskusji, poinformowałem Janusza Korwin-Mikkego, że nie będzie kandydował z list Konfederacji w kolejnych wyborach.

Zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy tego nie zrozumieją i nigdy mi tego nie wybaczą. Jest to dla mnie osobiście niezwykle ciężka decyzja. Janusz Korwin-Mikke uformował moje poglądy polityczne 20 lat temu. To dzięki niemu zaangażowałem się w politykę, to dzięki niemu przywiązałem się do wolności. Podobnie jak tak wiele innych osób, jestem tu dzięki niemu. Korwin-Mikke jest legendą, człowiekiem absolutnie wybitnym, który dla przyszłych pokoleń będzie ojcem idei wolnościowej w Polsce. Z olbrzymim bólem serca muszę jednak stwierdzić, że obecnie jego działalność tej idei nie pomaga.

Mówiłem mu wielokrotnie, że swoimi wypowiedziami szkodzi już przede wszystkim sobie. Ośmiesza swoją legendę, niszczy swój pomnik. Powinien być takim, jakim widzieliśmy go na czerwcowej konwencji Konfederacji. Stary weteran, ojciec duchowy, latarnia morska, pokazująca kierunek i pilnująca, żebyśmy nie zeszli z właściwej drogi. Niestety wybrał inaczej. Wielokrotnie prosiłem go o opamiętanie. Niestety nic to nie dało.

Wszyscy popełniamy błędy, czasem nawet bardzo duże. Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Ale ważniejsze jest to, żeby z błędów wyciągać wnioski. Niestety wypowiedzi publiczne Korwin-Mikkego, jak i jego wypowiedzi na dzisiejszej Radzie Krajowej wprost wskazują, że nie zamierza wyciągnąć żadnych wniosków z ubiegłej kampanii. Co więcej, zamierza kontynuować swój obecny kurs z nawet większą determinacją.
Piszę to z wielkim smutkiem. Bardzo mi zależało, żeby mające prędzej czy później nastąpić odejście na emeryturę nastąpiło w zupełnie inny sposób.

Nie chciałbym, żeby ktoś uznał, że robimy z JKM kozła ofiarnego. Błędów było oczywiście dużo więcej. W tym jednak przypadku nabrałem pewności, że Korwin-Mikke nie tylko nie wyciągnie żadnych wniosków, co jeszcze będzie uważał, że nam jego aktywność pomaga.

Biorę za tę decyzję odpowiedzialność. Proszę o nieatakowanie w tej sprawie nikogo poza mną. Historia oceni, czy miałem rację. Decyzja jest bardzo ryzykowna i nie wiem jeszcze, jakie będzie miała konsekwencje. Jestem gotowy ponieść każdą odpowiedzialność.

Wiem, jak wielu ludziom się to nie spodoba. Mnie też się nie podoba. Nie chciałem tego. Niestety odpowiedzialność za projekt polityczny, za przyszłe wyniki, za sprawienie by wysiłek naszych kandydatów i sympatyków nie był marnowany, zmusza mnie do podjęcia tej ciężkiej decyzji. Stanąłem przed tragicznym wyborem. Dalsza obrona tego wielkiego człowieka prowadzi do niemożliwości bronienia zasad, w które on wierzy. Nasza idea jest ważniejsza od nas samych. Idee Korwina są ważniejsze od Korwina. Jestem przekonany, że on zrobiłby na moim miejscu dokładnie to samo co ja. I proszę, żeby mnie kiedyś potraktować tak samo. Nawet jeżeli miałoby to stać się stosunkowo niedługo.

Mam wielką nadzieję, że Janusz Korwin-Mikke zajmie się tym, w czym jest najlepszy. Wykorzysta swoje świetne i ostre pióro do przekonywania kolejnych pokoleń do naszych idei. Będzie niestrudzenie walczył o wolność, własność i sprawiedliwość, będzie kształtował umysły i będzie symbolem trwałości przekonań i niezłomności
W sytuacjach prywatnych JKM jest niezwykle czarującym, sympatycznym, ujmującym człowiekiem. Nigdy nie widziałem, żeby do jakiejkolwiek kobiety odniósł się bez najwyższego szacunku. Jego książki, artykuły, wywiady, nagrania będą dalej dla nas drogowskazem, jego idee będą naszymi ideami. Będzie mi go niezwykle brakować. Czuję się, jakbym tracił ojca.

Bardzo żałuję, że to musiało tak się skończyć.Źródło

34 KOMENTARZE

 1. Możliwe że tak jest. Chwała Korwinowi za To Czego Dokonał. Za przekazanie Nam Wizji Kraju z Wolnością Gospodarczą. I 1000000 Innych Mądrych Spostrzeżeń! Prośba żeby Nowa Nadzieja na ile to Możliwe trzymała się Radykalizmu Korwina w tematach gospodarczych.
  Mądry Facet Sławek jesteś. Precyzyjnie potrafisz wyrazić to co masz do powiedzienia. Mądry Post!

 2. Przegraliście przez doły partyjne – płaskoziemców, antyszczepów, ludzi od walki z 5g i innych tej maści cudaków. No i Korwina na finiszu

  To, że kilka osób na krzyż z wierchuszki partyjnej jest sensowna i merytoryczna to nieco za mało żeby ludzi przekonać 🙁

  Wasze idee to system zbliżony do tego w Szwajcarii, w której mieszkam. Tutaj działa to pięknie.

  Niestety. Nie udało się przekonać wielu osób, że z taką ekipą będziecie w stanie zrobić tak potężną rewolucję w prawie i gospodarce, A SZCZEGÓLNIE W GŁOWACH tego durnego motłochu, który śmiem nazywać Polakami. Wasze pomysły są skazane na porażkę z tego powodu, trzeba by zmienić dogłębnie społeczeństwo tak, żeby było świadome odpowiedzialności za swoje i kraju życie, a tego nie da się zrobić w przeciągu choćby trzech pokoleń. Nie w polsce.

 3. Zróbcie przegląd wszystkich struktur w parti. Jest wiele „pokemonów” do usunięcia. Jak będzie porządek i merytoryka zamiast pajacowania to więcej zwolenników się znajdzie. Przez wypowiedzi Pana JKM oraz „pokemonów” ludzie wstydzą się przyznać że popierają konfe.

 4. Michał Laskowski A ty chyba nie rozumiesz, że nie da się rządzić mając 10%, bo reszta społeczności nie będzie w stanie samodzielnie myśleć? Z Korwinem jest sytuacja patowa. Nie ważne co byś zrobił, to i tak się znajdą zwolennicy, albo przeciwnicy. Zastanów się jeszcze raz nad tym co napisałeś, może zmądrzejesz.

spot_img