RZECZNICZKA KONFEDERACJI O BRAUNIE: MUSIAŁABYM UŻYĆ NIECENZURALNYCH SŁÓW – WYBORY KOBIET

Subskrybuj kanał TVN24 i bądź na bieżąco:

Oglądaj podcast Wybory Kobiet w TVN24 GO:

Gościnią nowego odcinka „Wyborów Kobiet” wideopodcastu była Ewa Zajączkowska-Hernik. Pytana przez prowadzące o sprawę Grzegorza Brauna, rzeczniczka Konfederacji zapewniała, że jej partia była bardzo zaskoczona jego zachowaniem w sejmowych kuluarach, kiedy przy użyciu gaśnicy zaatakował uczestników uroczystości zapalenia świec chanukowych. – Żeby opisać moją pierwszą reakcję, musiałabym użyć niecenzuralnych słów – zdradziła Zajączkowska-Hernik. Równocześnie jednak odmówiła potępienia działań Brauna nazywając je „artystycznym happeningiem”. W sprawie przywrócenia przez rząd tabletki „dzień po” bez recepty stwierdziła, że to niebezpieczna decyzja, a środek tego typu powinien być sprzedawany wyłącznie za zgodą lekarza. Zapewniła też, że Konfederacja nie prowadzi rozmów ws. powrotu do partii Janusza Korwina-Mikke przed wyborami samorządowymi. Odcinek z 1 lutego 2024 roku.