Rząd Tuska chce wywłaszczyć Polaków Rada Unii Europejskiej przyjęła dyrektywę b…

Podobne

Udostępnij


Rząd Tuska chce wywłaszczyć Polaków❗

Rada Unii Europejskiej przyjęła dyrektywę budynkową, zwaną wywłaszczeniową, bez sprzeciwu Polski! Sprzeciwiły się tylko Węgry i Włochy. Chodzi o przymusowe remonty klimatyczne budynków, na co milionów Polaków nie będzie stać.

Właśnie dlatego Konfederacja idzie do Parlamentu Europejskiego i warto na nas głosować 9 czerwca – musimy zatrzymać te klimatyczne wariactwa, które zrujnują budżety Polaków!

Przyjęcie tzw. dyrektywy budynkowej oznacza wejście w życie przepisów, które wymuszą kosztowne remonty klimatyczne domów oraz zakażą używania pieców na gaz i węgiel w nowych budynkach od 2030 roku, a w pozostałych od 2040 roku.

Dyrektywa zakłada między innymi redukcję średniego zużycia energii pierwotnej w budynkach mieszkalnych o 16 proc. do 2030 roku i o 20-22 proc. do 2035 roku.

Te przepisy uderzają zwłaszcza w ludzi najbiedniejszych i dla części właścicieli domów oznacza pozbawienie ich własności w imię ideologicznej walki ze zmianami klimatu.

W Polsce jest ponad 6 milionów budynków mieszkalnych. Większość ogrzewana jest za pomocą paliw kopalnych. Zdecydowana większość z nich musi zostać dostosowana do wymogów dyrektywy kosztownym remontem (wymiana okien, drzwi, ocieplenie budynku). Szacunkowe koszty tych remontów wynoszą… 1,5 biliona złotych!Źródło

23 KOMENTARZE

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj