Rząd PiS wprowadzi podatek od aut spalinowych! Podatek od samochodów spalinowyc…

Podobne

Udostępnij


Rząd PiS wprowadzi podatek od aut spalinowych!

Podatek od samochodów spalinowych ma wejść w w życie w dwóch wersjach: w 2024 roku jako jednorazowy podatek od rejestracji samochodów spalinowych, a w 2026 roku jako roczna opłata od własności. Wszystko w ramach tzw. kamieni milowych KPO, na które zgodził się polski rząd.

Ile wyniesie wysokość podatków? Według wstępnych ustaleń ma to być nawet 500 złotych, a pod uwagę będą brane rok produkcji samochodu, tym samym spełniane normy Emisji spalin – stopień emisji dwutlenku węgla (CO2) oraz stopień emisji tlenków azotu (NOx).

To kolejny przejaw antysamochodowego amoku, który zawładnął eurokratami, a w Polsce wszystkimi siłami politycznymi oprócz Konfederacji. Zakaz rejestracji nowych samochodów spalinowych od 2035 roku, ograniczenia w poruszaniu się po miastach dla samochodów spalinowych, a niebawem podatek od aut spalinowych. Tylko my się temu sprzeciwiamy!Źródło

7 KOMENTARZE

  1. Świetnie, też jestem przeciw ale Konfederacja nic przeciw temu nie zrobi. Konfederacja, jak sama twierdzi, nie chce rządzić. Chce jedynie „wywrócić stolik”. Głos na Konfederację nie przyniesie Polsce korzyści, to głos zmarnowany. O wiele lepiej jest oddać głos na „Suwerenną Polskę „, która będzie szachować PiS w przyszłej kadencji.

  2. Dobrze wiedzieć, że rząd niezależnie jaki, wprowadzi ten podatek. Najwyższy czas pozbyć się samochodu generującego olbrzymie koszty. Ja rocznie wydaję na auto od 5 do 10 tysięcy złotych, chociaż auto tak naprawdę jest mi zbędne

spot_img