Rząd chce zamknąć, produkującą prawie 20% polskiej energii elektrycznej, Elektro…

Podobne

Udostępnij

Rząd chce zamknąć, produkującą prawie 20% polskiej energii elektrycznej, Elektrownię Bełchatów do 2036 roku. Jednocześnie chce uruchomić elektrownię jądrową dopiero po 2040 roku.

Skąd weźmiemy brakujący prąd przez te ładnych parę lat przerwy?Źródło

31 KOMENTARZE

  1. Panie Sławomirze, TAK powinno się zamknąć Elektrownię Bełchatów i sukcesywnie pozostałe dlatego, że (już pomijam kwestie środowiskowe i zdrowotne) nie są to elastyczne i łatwe do sterowania źródła wytwórcze (nie da się szybko dostosować produkcji do zużycia w systemie). Poza tym energia z nich jest bardzo droga (bez opłaty mocowej to by się nie opłacało spalać tego węgla). TAK, OZE to niestabilne źródła, ale tak samo niestabilne jest zużycie energii w sieci. Cała sieć przesyłowa i dystrybucyjna jest zaniedbana i mało elastyczna co dramatycznie objawia się od marca obecnego roku kiedy PSE wydaje masowo polecenia ograniczenia produkcji z OZE właśnie dlatego, że ograniczyć elektrociepłownię w trakcie niskiego zapotrzebowania na energię jest bardzo trudno (np. w ostatnią majówkę 9 kolejnych dni były ogromne ograniczenia pracy źródeł OZE). W czasie kiedy OZE mogły dostarczać czystą i tanią energię paliliśmy węglem, a OZE kazali wyłączać…… Wyprodukować dużo i tanio energii z OZE to nie problem. Problem jest sieć. Rozwiązaniem są magazyny energii, które pozwolą nadwyżkę produkowanej energii z południa przesunąć na inną porę dnia. Magazyny dzisiaj drogie, ale jak wzrośnie skala będą tanie i rozwiążą problem. Co więcej uważam, że atom nie będzie nam wówczas potrzebny. OZE + magazyny. lepsze bo rozproszone.

  2. Ale chociaż praworządność jest! Mało ważne, że od lipca prąd drogi, autostrady płatne a i ekspresówki się opłat doczekają. Najważniejsze, że wolne sądy, praworządność. Jak sobie myślę o tym porządku w kraju jaki po 15 października nastał to aż milej płacić te wysokie rachunki…

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj