Rolnicy mówią DOŚĆ! Dziś ruszają 30-dniowe protesty rolników w całej Polsce przeciwko chorej polityce klimatycznej UE i zalewaniu Polski produktami rolno-spożywczymi z Ukrainy! Konfederacja staje w obronie rolników i bierze udział w #ProtestRolników!

Po strajku ostrzegawczym czas na ogólnopolskie protesty, bo rządzący nie zrobili nic, by bronić interesów rolniczych kraju. Protesty obejmują ponad 250 miejscowości w całej Polsce!

Przypominamy główne hasła protestów:
– STOP dla niekontrolowanego importu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy!
– ŻĄDAMY ustanowienia ceł i kontyngentów taryfowych w wymianie handlowej towarów rolno-spożywczych pomiędzy Unią Europejską, a innymi krajami!
– ŻĄDAMY odejścia od pomysłów ograniczania lub zakazywania chowu i hodowli zwierząt w Polsce!

Jesteśmy za sprawiedliwą, rynkową konkurencją, za samodzielnością Polski w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego Polakom, a wprowadzane zapisy i zmiany dotyczących handlu z Ukrainą wprost szkodzą takim celom. Władza w
Polsce w pierwszej kolejności ma dbać o interes Polaków i polskich gospodarzy, a nie zagranicznych agroholdingów pod przykrywką ,,empatii wobec napadniętych sąsiadów”.

Nie ma naszej zgody na traktowanie polskiego rolnictwa jako opcję przez władze w Polsce i w UE. Użyjemy wszelkich dostępnych narzędzi, by wymusić na rządzących działania na rzecz zapewnienia Polakom bezpieczeństwa żywnościowego, a rolnikom spokojnej pracy na równych zasadach w sprawiedliwych warunkach.

Konfederacja stoi u boku polskich rolników, wspierając ich postulaty i domagając się uczciwych rozwiązań! Dbajmy o polskie rolnictwo, polską żywność i dobro konsumentów!