RODACY – DO SIEGO ROKU! Rok 2023 dobiega końca. Wkrótce rozpocznie się Nowy R…

RODACY – DO SIEGO ROKU!

🎆 🎇 Rok 2023 dobiega końca. Wkrótce rozpocznie się Nowy Rok 2024. Oby przyniósł naszej 🇵🇱 Ojczyźnie lepsze czasy, choć niestety w obecnej sytuacji politycznej musimy w tej kwestii liczyć na siebie i własną pracę.

🔸 Świętowanie zmiany roku wiąże się z katolicką, średniowieczną religijnością i powstałymi na jej kanwie legendami. W 999 roku narastały wielkie obawy, co do nadchodzącej wraz z rokiem 1000 wielkiej tragedii, może nawet końca świata. Nic jednak w noc przejścia roku 999 w rok 1000 się nie stało, a to wywołało wielką radość ludzi. Od tamtego czasu obchodzimy noc, nazwaną „sylwestrową” od dwóch związanych z tymi wydarzeniami papieży, św. Sylwestra (związany z legendą o roku 1000) i Sylwestra II (wtedy panował).

☞ Wiele ludów i kultur pogańskich za moment zmiany roku uznawało równonoc wiosenną. W tworzącej się chrześcijańskiej Europie trwała debata, czy początek roku należy wyznaczyć na dzień Narodzenia Pańskiego, dzień Zwiastowania czy na Wielkanoc. W różnych monarchiach obowiązywały różne daty nowego roku. Ostatecznie jednak cywilizacja łacińska przyjęła jednak za moment zmiany 31 grudnia/1 stycznia, czyli dzień rozpoczęcia rocznej kadencji rzymskiego republikańskiego konsula.

✥ Dzień 31 grudnia obchodzony jest w ✝️ Kościele jako wspomnienie św. Sylwestra. Z tej racji, ale nie tylko, ludzie wierzący udają się do świątyń modlić. Moment zmiany roku jest bowiem momentem, w którym można dziękować za otrzymane łaski, przepraszać za popełnione grzechy i prosić o dobry rok nadchodzący. To piękna tradycja pobożnościowa.

⚠️ Moment zmiany roku jest dobrym momentem podsumowań i tworzenia postanowień. Każdy Polak z racji przynależności narodowej powinien angażować się na rzecz swojej 🇵🇱 Ojczyzny. Roman Dmowski pisał: „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie”. Mamy gorącą nadzieję, że wiele postanowień noworocznych związanych będzie z wolą większego zaangażowania dla 🇵🇱 Polski.

🇵🇱 Ruch Narodowy życzy wszystkim 🇵🇱 Polakom, by rok 2024 był lepszy niż rok 2023. Wszystkim działaczom i sympatykom idei narodowej życzymy ponadto, by był to rok, który przybliży nas do upragnionego celu – Wielkiej Polski‼️

289 osób polubiło posta

1. Łatwiej jest kogoś zranić, niż mu pomóc lub podarować :
    MIŁOŚĆ * SERDECZNOŚĆ * ŻYCZLIWOŚĆ * UCZCIWOŚĆ *POKÓJ * WOLNOŚĆ * WIERNOŚĆ * UŚMIECH * tylko tak możemy zbudować lepszy świat nie dajmy się zmanipulować jeden na drugiego, nie budujmy swego szczęścia na nieszczęściu drugiego każdy z nas chce być szczęśliwy i zdrowy, dlatego od Nowego ROKU 2024 powinniśmy te cechy wdrożyć w naszym życiu, a będziemy wszyscy szczęśliwi, tego WAM ŻYCZYMY Marlies i Zygmunt. ******.