RESET KONSTYTUCYJNY – Konfederacja arbitrem negocjacji! Radio Radom

Reset Konstytucyjny to propozycja Konfederacji na rozwiązanie konfliktu w KRS, Sądzie Najwyżsyzm, Trybunale Konstytucyjnym, a także Prokuraturze. Konfederacja chce być arbitrem negocjacji!
Rozmowa z red. Anetą Pieńkowską na antenie Radia Radom 22.01.2024. Całość:

1. Pani Ewa jest żywym dowodem na to, że trzeba bronić naszych wartości. Mogła być feministką a jest szczęśliwą mamą i konfederatką (i to widać bo aż tym promieniuje), pogląd na świat polityczny idzie w parze z życiem prywatnym i takich ludzi nam trzeba! Wszystkiego dobrego!! 🫶🏻

2. Faktycznie, to prawdziwy dramat w naszym systemie. Jeśli obie strony nie zgadzają się co do konieczności resetu, może nadszedł czas, aby zwrócić się o pomoc do obywateli i zorganizować ogólnonarodową manifestację pod hasłem Reset. Zaprosić wszystkie opcje polityczne, włącznie z Prezydentem, aby wspólnie z narodem podjąć działania. Warunkiem sukcesu jest zebranie ponad 2 milionów Polaków pod siedzibą Sejmu, trzymając transparenty z hasłem Reset. Taka jedność narodowa wpłynęłaby pozytywnie na Polaków.

3. Jezeli by reset konstytucyjny mial dojsc do skutku to chcialbym zmiany z demokracji posredniej na bezposrednia. Kwartalne referenda bez punktu o waznosci przy frekwencji powyzej 50% . To by rozwiazalo mentalnosc niektorych "byle do wyborow". Myślę ze warto przebijac sie z takim postulatem w mass mediach.