Rekordowy deficyt budżetowy na koniec rządów PiS Początkowo premier Mateusz Mor…

📈Rekordowy deficyt budżetowy na koniec rządów PiS❗

ℹ️Początkowo premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że polski deficyt budżetowy osiągnie poziom 9️⃣2️⃣ mld złotych. Jednak z informacji, jakie opublikował Eurostat, wynika, że faktyczny deficyt Polski jest ponad dwukrotnie wyższy i wynosi aż 1️⃣9️⃣2️⃣ miliardy złotych. Polska ma drugi najwyższy deficyt w całej Unii Europejskiej.

📣Warto przypomnieć, że Eurostat posługuje się wyłącznie danymi pochodzącymi od państw członkowskich. Oznacza to, że Morawiecki ukrywał dług przed opinią publiczną i próbował nas w tej sprawie okłamać❗

Rząd Morawieckiego stosuje kreatywną księgowość, aby nie straszyć Polaków faktycznym poziomem deficytu i zadłużenia państwa. Od dawna “malują trawę na zielono” i okłamują Polaków. Konfederacja ostrzegała, że taki będzie efekt dodruku pustego pieniądza, lockdownu, rozdawnictwa wyborczego i nieodpowiedzialnej polityki finansowej rządu. Dla chwilowych korzyści zadłużyli przyszłe pokolenia Polaków!

❌Nie dla niszczenia finansów publicznych‼️

71 osób polubiło posta