Ręce opadają”. Zandberg kontra Wipler. „Zdziczały świat konfederacji

W środę po południu odbyła się debata towarzysząca pierwszemu czytaniu poselskiego projektu noweli ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Projekt został złożony przez posłów Konfederacji i zakładał podniesienie kwoty wolnej od podatku dla wszystkich do wysokości równej dwunastokrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę, ale nie mniejszej niż 60 tys. zł.

W związku z niezłożeniem sprzeciwu projekt ma być dalej procedowany przez komisję finansów. Głosowany był za to wniosek Konfederacji, by ta komisja w ciągu miesiąca przedstawiła sprawozdanie ws. projektu.

Posłowie większością 238 głosów (koalicji rządzącej) do 196 (PiS-u oraz Konfederacji) odrzucili jednak ten wniosek.
#pis #sejm #polityka

🔔🔔🔔 Subskrybuj Nasze Kanały 🔔🔔🔔
🔶🔶🔶 Kanał Wirtualna Polska: @wp-pl
🔶🔶🔶 Kanał Wirtualna Polska News: @WirtualnaPolskaNews
🔶🔶🔶 Kanał Didaskalia: @didaskaliaWP
🔶🔶🔶 Kanał Pomysł na Dom: @pomyslnadom
🔶🔶🔶 Kanał Pudelek: @pudelektv
🔶🔶🔶 Kanał Telewizja WP: @telewizjawp6950
🔶🔶🔶 Kanał Klatka po klatce: @klatka.po.klatce
🔶🔶🔶 Kanał Sportowe Fakty: @WPSportoweFaktyYT
🔶🔶🔶 Kanał Vibez: @vibezPL-hv3wp
🔶🔶🔶

1. Zandberg 😂 koleś co w życiu nie pracował, wytyka komuś brak wyliczeń, a sam wychodzi, bez wyliczeń. Niskie opodatkowanie mówisz zandberg, a kiedy ostatnio pracowałeś na UOP lub zatrudniłem kogoś na UOP – najniższa krajowa 4200 brutto,
    3200 na rękę
    5100 dla pracodawcy

5100-3200=1900 do "państwa".

To się tylko pogarsza wraz ze wzrostem zarobków w pewnym momencie jest 50 na 50 – więc po co się uczyć i pracować, skoro zostaniesz ukarany?

Z podatkiem Belki też oszustwo tuska i całe kałulicji.

Dlaczego nikt nie mówi o podniesieniu 2 progu na UOP?

2. 60K wolne od podatku realnie obniża podatek dla najbiedniejszych – to znaczy jak zarabiasz najniższą krajową to nie płacisz podatków. Jak to jest, że ta kapitalistyczna konfederacja troszczy się o najbiedniejszych a socjalistyczna lewica jest przeciw. W Polsce wszystko jest na odwrót. A co do słów Pana Zandberga to podatki progresywne właśnie powodują uciekanie od nich przez najbogatszych (nikt rozsądny z własnej woli nie bedzie płacił więcej niż 50% swojego przychodu). Gdybyśmy mieli 1 stawkę podatku to by ją WSZYSCY płacili. Czego lewica nie rozumie to, że jak z podatkiem liniowym zarabiasz 10 razy więcej niż inni to też płacisz 10 razy więcej, a lewica chce abyś płacił 50 razy więcej, gdzie tu sprawiedliwość.