Razem dajemy Polsce nadzieję na lepszą przyszłość.

Podobne

Udostępnij

Razem dajemy Polsce nadzieję na lepszą przyszłość.


razem dajemy polsce nadzieję na lepszą przyszłość.
razem dajemy polsce nadzieję na lepszą przyszłość.
razem dajemy polsce nadzieję na lepszą przyszłość.
razem dajemy polsce nadzieję na lepszą przyszłość.Źródło

10 KOMENTARZE

 1. Politycy a myślenie

  Amerykańscy psycholodzy, udowodnili związek między inteligencją (definiowaną jako zdolność obserwowania skomplikowanych relacji) i otwartością. Otóż im słabsza znajomość danej sprawy i jej złożoności, tym – paradoksalnie – śmielej głosi się brednie na jej temat i łatwiej podejmuje się nieuzasadnione działania. Ludzie z wyższym IQ łatwiej okazują umiar w ocenach, ostrożność w stawianiu tez, chętniej sięgają po neutralnych ekspertów, aby móc testować swoje koncepcje. Zakładają, że mogą się mylić.

  Politycy gdy stają wobec jakiegoś problemu i zadania stworzenia koncepcji jego rozwiązania, polegają raczej na odruchowych reakcjach niż rozmyślnej analizie. Operują prostymi skojarzeniami, bądź intuicjami: mówią to, co ślina na język przyniesie. Nic dziwnego, że wielu z nich stać głównie na stereotypowe opinie, pobożne życzenia, komunały i własne fiksacje.

  Widać to choćby w projektach reform, które wysuwają. Opierają je bowiem często na uproszczonych koncepcjach – że należy centralizować, podporządkowywać, poddawać kontroli, upaństwowić, ograniczyć autonomię, zaostrzyć kary, zwolnić urzędników, znaleźć winnych (złych), rozwiązać urzędy i powołać nowe.

  Polityk – mógłby zadać sobie trud myślenia w sposób refleksyjny, na podstawie sprawdzonych metod rozumowania, zdobyć się na tę najcięższą na świecie pracę, czyli wysiłek umysłowy. Polityk zyskuje pełne przekonanie do swoich opinii i koncepcji. Nie widzi sensu testować, weryfikować czy ewaluować koncepcji rozwiązań problemów, które planuje zastosować. Taka jest rzeczywistość. A społeczeństwo słuchając często to chwyta bez przemyślenia, zastanowienia i analizy.

 2. GŁUPOTY wciskane przez KONFEDERACJĘ
  wywołują PANIKĘ I STRACH wśród kucy i pszczółek Konfy. Jest tych głupot tak dużo, że trudno nadążyć z prostowaniem. Te bzdury fanatycy Konfy, które łykajaja bez sprawdzenia w wiarygodnych źródłach. Ale po kolei.

  Jedna z tych głupot jest informacja, że w KPO to kredyty, które trzeba spłacać za duże dodtkowe pieniądze. Nie jest to nawet półprawda. Kredyty to tylko ok 30% KPO i to na tak preferencyjnych warunkach, których Polska samodzielnie by nie dostała. Pozostałą część to pomoc bezzwrotna. Nie mniej Konfa boroni złotówki i preferuje kredyty w PLN od Glapinskiego na poziomie na poziomie kosztów trudnych do spłacenia oraz trudna do ustabilizowania inflację.

  Podsumowując Krajowy Plan Odbudowy zapewni Polsce 158,5 mld złotych – to kwota, która ma umożliwić odbudowę i wsparcie rozwoju niektórych części rynku. Warto zaznaczyć, że wstępnie będzie to 106,9 mld złotych w postaci dotacji i 51,6 mld złotych w formie preferencyjnych pożyczek. KPO jest kompleksowym program wsparcia i wzmocnienia polskiej gospodarki. Składa się z 54 inwestycji i 48 reform. Wzmocni polską gospodarkę oraz sprawi, że będzie ona łatwiej znosić wszelkie kryzysy. Z KPO skorzystało 26 krajów UE i nikt nie narzeka. Świat do przodu pedzi, tylko Konfa zrzędzi 😎

  W Konfederacji dominuje nieuctwo, pobiła i strach oraz permanentna SCHIZOFRENIA. 😎

 3. Czy Konfederacja myśli, że Naród Polski sam w sobie nie ma tej … nadziei? Bardzo pyszne, pyszne i zuchwałe myślenie, że tylko Konfederacja może być ….. nadzieją dla wielkiej i silnej Polski.

spot_img