Razem dajemy Polsce nadzieję na lepszą przyszłość.

Razem dajemy Polsce nadzieję na lepszą przyszłość.

razem dajemy polsce nadzieję na lepszą przyszłość.

1. Politycy a myślenie

Amerykańscy psycholodzy, udowodnili związek między inteligencją (definiowaną jako zdolność obserwowania skomplikowanych relacji) i otwartością. Otóż im słabsza znajomość danej sprawy i jej złożoności, tym – paradoksalnie – śmielej głosi się brednie na jej temat i łatwiej podejmuje się nieuzasadnione działania. Ludzie z wyższym IQ łatwiej okazują umiar w ocenach, ostrożność w stawianiu tez, chętniej sięgają po neutralnych ekspertów, aby móc testować swoje koncepcje. Zakładają, że mogą się mylić.

Politycy gdy stają wobec jakiegoś problemu i zadania stworzenia koncepcji jego rozwiązania, polegają raczej na odruchowych reakcjach niż rozmyślnej analizie. Operują prostymi skojarzeniami, bądź intuicjami: mówią to, co ślina na język przyniesie. Nic dziwnego, że wielu z nich stać głównie na stereotypowe opinie, pobożne życzenia, komunały i własne fiksacje.

Widać to choćby w projektach reform, które wysuwają. Opierają je bowiem często na uproszczonych koncepcjach – że należy centralizować, podporządkowywać, poddawać kontroli, upaństwowić, ograniczyć autonomię, zaostrzyć kary, zwolnić urzędników, znaleźć winnych (złych), rozwiązać urzędy i powołać nowe.

Polityk – mógłby zadać sobie trud myślenia w sposób refleksyjny, na podstawie sprawdzonych metod rozumowania, zdobyć się na tę najcięższą na świecie pracę, czyli wysiłek umysłowy. Polityk zyskuje pełne przekonanie do swoich opinii i koncepcji. Nie widzi sensu testować, weryfikować czy ewaluować koncepcji rozwiązań problemów, które planuje zastosować. Taka jest rzeczywistość. A społeczeństwo słuchając często to chwyta bez przemyślenia, zastanowienia i analizy.

2. GŁUPOTY wciskane przez KONFEDERACJĘ
    wywołują PANIKĘ I STRACH wśród kucy i pszczółek Konfy. Jest tych głupot tak dużo, że trudno nadążyć z prostowaniem. Te bzdury fanatycy Konfy, które łykajaja bez sprawdzenia w wiarygodnych źródłach. Ale po kolei.

Jedna z tych głupot jest informacja, że w KPO to kredyty, które trzeba spłacać za duże dodtkowe pieniądze. Nie jest to nawet półprawda. Kredyty to tylko ok 30% KPO i to na tak preferencyjnych warunkach, których Polska samodzielnie by nie dostała. Pozostałą część to pomoc bezzwrotna. Nie mniej Konfa boroni złotówki i preferuje kredyty w PLN od Glapinskiego na poziomie na poziomie kosztów trudnych do spłacenia oraz trudna do ustabilizowania inflację.

Podsumowując Krajowy Plan Odbudowy zapewni Polsce 158,5 mld złotych – to kwota, która ma umożliwić odbudowę i wsparcie rozwoju niektórych części rynku. Warto zaznaczyć, że wstępnie będzie to 106,9 mld złotych w postaci dotacji i 51,6 mld złotych w formie preferencyjnych pożyczek. KPO jest kompleksowym program wsparcia i wzmocnienia polskiej gospodarki. Składa się z 54 inwestycji i 48 reform. Wzmocni polską gospodarkę oraz sprawi, że będzie ona łatwiej znosić wszelkie kryzysy. Z KPO skorzystało 26 krajów UE i nikt nie narzeka. Świat do przodu pedzi, tylko Konfa zrzędzi 😎

W Konfederacji dominuje nieuctwo, pobiła i strach oraz permanentna SCHIZOFRENIA. 😎

3. Czy Konfederacja myśli, że Naród Polski sam w sobie nie ma tej … nadziei? Bardzo pyszne, pyszne i zuchwałe myślenie, że tylko Konfederacja może być ….. nadzieją dla wielkiej i silnej Polski.