RADZIEJEWSKI: CZY INNE KRAJE WŁĄCZĄ SIĘ DO WOJNY? KRWAWA ESKALACJA NA BLISKIM WSCHODZIE – LIVE | Q&A

👉 WESPRZYJ WYDANIE NOWEJ KSIĄŻKI BARTŁOMIEJA RADZIEJEWSKIEGO „NOWY PORZĄDEK GLOBALNY”:
🔴 WSZYSTKIE TREŚCI NK CZYTASZ I OGLĄDASZ TERAZ ZA DARMO DZIĘKI WSPARCIU DARCZYŃCÓW. ZOSTAŃ JEDNYM Z NICH!:
🔔 PIERWSZE POLSKIE WYDANIE KSIĄŻKI „ASTROPOLITIK. KLASYCZNA GEOPOLITYKA W ERZE KOSMICZNEJ” ZNAJDZIESZ W NASZEJ KSIĘGARNI:

⏩ Wspieraj bezpośrednio nasz kanał YT poprzez przycisk „wesprzyj” pod dowolnym filmem i otrzymuj bonusy: bit.ly/3JGeXDh
🔔 SUBSKRYBUJ NOWĄ KONFEDERACJĘ: 🔔
🔴 ODWIEDŹ KSIĘGARNIĘ NK:

📢 UWAGA! DZIŚ WYJĄTKOWO SPOTYKAMY SIĘ O 20:00!

Bartłomiej Radziejewski podczas LIVE i Q&A Nowej Konfederacji komentuje najistotniejsze kwestie geopolityczne minionego tygodnia oraz odpowiada na Państwa pytania.

W tym odcinku pozostaniemy na Bliskim Wschodzie, gdzie formuje się coraz szersza koalicja krajów muzułmańskich przeciwko Izraelowi. Ze wszystkich stron mnożą się wzajemnie oskarżenia o ludobójstwo wobec cywili. Czy operacja w Gazie przerodzi się w pełnoskalową wojnę? Naturalnym jest, że zaangażowane w rozwój wypadków są światowe mocarstwa – USA oraz Chiny próbują zakulisowych działań, wykorzystując do tego swoich sojuszników. Co zrobią kraje arabskie?

🔔 ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z WSZYSTKIMI TREŚCIAMI NK:

⏩ Wspieraj Nas również na Patronite. Zostań naszym patronem:

Nasze media:
👍 Facebook:
👍 Twitter:
👍 LinkedIn:

🔴 WSPIERAJ NOWĄ KONFEDERACJĘ:

#Radziejewski #LIVE #Izrael #Gaza #Palestyna #USA #BliskiWschód #Chiny

1. Izrael powinien nie atakować palestyńczyków bo to bez sensu. Państwo powinno wyciągnąć konsekwencje wobec odpowiedzialnych za zaniedbania w ochronie granicy i to do kary śmierci włącznie. Izrael istnieje nawet krócej niż my byliśmy pod zaborami to ledwie kilkadziesiąt lat, oczywistym jest więc że są na obcej ziemi i w obcym kraju jako okupanci, żadne papierki uznające go za legalne państwo tego nie zmienią. TO jest oblężona twierdza, zawsze należy spodziewać się ataku i zawsze powinna być na granicy pełna gotowość. To jest zaniedbanie bezpieczeństwa i tyle. Wokół wilcy a psy pasterskie sobie poszly swiętować i zostawiły owce :)) Wcześniej czy później musialo się to tak skończyć.

2. Już na samym początku pan kłamie. Jprdl ludzie co jest z wami? Izrael odpowieda? A gdzie cały kontekst? Gdzie historyczne tło? Gdzie prawda o więziojych,torturowanych,hasakrowanych,wysiedlanych,poniżanych przez lata palestynczyków? Wy zawsze dobrze wiecie z której strony kanapka jest posmarowana.A może to Hamas odpowiedział? Swoją drogą finansowany przez Izrael, bo im niezbędny by Palestyna nigdy nie otrzyhała państwowości. Idź pan w CH.j. Żegnam ozięble zakłamany palancie

3. Amerykanie nie wyjdą z B.W. B.W. to Zatoka. Zatoka to rynek ropy. Rynek ropy to petrodolar. Petrodolar to popyt na amerykański dług. Dług U.S to ekport inflacji. Z drugiej strony dolar to dostęp do technologii, do broni, do półprzewodników, dostęp do aktywów przetrzymujących wartość kapitału, dostęp do własności chronionej prawem. Rewolucja łupkowa nie ma tu nic do rzeczy, liczy się pozycja waluty rezerwowej.

UE nie będzie jednostronna w tej wojnie. Poparcie dla Izraela znacząco spadnie, głównie z tego powodu, że po odcięciu Rosji jest skazana na dostawy ropy i gazu z tego regionu.

Nie trzeba bomb i zamachów, wystarczy strach przed banem. Islam też ma swój swift. Drugi strach to kolejne fale migrantów, które wysadzą obecny establishment. AfD pójdzie na 40%.

W sprawie samej wojny pomija Pan istotne fakty:

1. jak to się stało, że terroryści przebili się przez najlepiej strzeżony mur na świecie. Jak to możliwe, że przez 8-10 godz. bezkarnie mordowali.

2. w powszechnej opinii największym sukcesem Hamasu jest rozbicie trójstronnej umowy US-IL-KSA i solidarny sprzeciw świata muzułmańskiego wobec działań Izraela w Gazie.

Czy dla USA był to ważny czy nieważny deal? Jeśli nieważny, ok można przyjąć to, co Pan mówi. Jednak moim zdaniem był to ważny kwit. A skoro tak, jak wytłumaczyć zachowanie Netanjahu?

Czy pozwoliłby Pan swojemu junior partnerowi rozwalić deal, który ma zasadnicze znaczenie dla podtrzymania hegemonicznej roli w regionie? Bo co? Bo ma prawo do zemsty? Nikt nie zauważy, trochę pozabija, rozejdzie się po kościach, układ z Saudami bedzie szybciej? Czy jak? I dlaczego zamiast punktowo zabijać przywódców lepiej iść w ilość, na rympał, zabijając cywilów, dzieci, dehumanizując całą społeczność?

KSA podobno dostało w ofercie atom od Stanów. Izrael wyraził na to zgodę.

Kto więc rozwalił saudyjską wersję Porozumień Abrahamowych? Hamas? Naprawdę? Terroryści skręcający bomby z rur wodociągowych?

A może KSA?
    Kiedy było zawarte porozumienie z Iranem? Kiedy ogłoszono nowych członków BRICS?

Moim zdaniem popełnia Pan błąd w chronologii zdarzeń.

Chronologia ma kapitalne znaczenie. Wszystko wywraca do góry nogami.

4. Obie strony konfliktu niczym się od siebie nie różnią. Gdyby Palestyczycy mieli takie same możliwości wojskowe jak Israel, to Żydzi byliby dzisiaj już tylko wspomnieniem.
    Radość Palestyńczyków na ulicach po World Trade Center oraz po pierwszej rzezi dokonanej przez Hamas na Żydach mówi wszystko. Jednak cena jaką zapłaci Israel za zwycięstwo będzie horrendalna. Permanentny stan zagrożenia wojną ze światem Muzułmanów oraz utratą politycznego poparcia społeczności międzynarodowej.
    Pozdrawiam.