Przypadki chodzą po ludziach – wyznał poseł PiS Krzysztof Sobolewski, po tym jak…

Podobne

Udostępnij

Przypadki chodzą po ludziach – wyznał poseł PiS Krzysztof Sobolewski, po tym jak Robert Mazurek wymienił masę członków rodzin polityków PiS, którzy zaczęli robić kariery w spółkach Skarbu Państwa po 2016 roku i pytał o przyczynę tych sukcesów zawodowych.

Ciężko jest przeszacować rolę przypadku w naszym życiu. Gdyby nie przypadek nie mielibyśmyWyświetl więcej penicyliny, szampana, promieni rentgenowskich, dynamitu, morderczego wirusa i żony Krzysztofa Sobolewskiego w kilku radach nadzorczych. To jednak tylko sam wierzchołek prawdziwej góry lodowej wpływu ślepego losu na życie Polaków. Musicie bowiem wiedzieć, że przypadek stanowi razem z kartonem najważniejszy fundament naszej państwowości.

Jest przecież zupełnym przypadkiem, że mamy najbardziej skomplikowany podatek VAT w całej UE. Podobnie z ulgami podatkowymi, z których nie da się bezpiecznie skorzystać bez firm doradczych. Przypadek, tak widocznie musiało być. Również szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że podatek akcyzowy jakoś tak preferuje a to jeden, a to drugi międzynarodowy koncern tytoniowy. Nie śmiałbym też twierdzić, że nieprzypadkowo akurat w Ministerstwie Finansów za czasów tego rządu zalęgła się zorganizowana grupa przestępcza wyłudzającą VAT. Przypadkiem też przetargi są tak konstruowane, że może je wygrać tylko jedna firma.

Przypadki u nas często chodzą po ludziach. W szczególności mogą się o tym przekonać niewygodni świadkowie w wielkich aferach, niepokorni prokuratorzy, urzędnicy i niechcący płacić łapówek przedsiębiorcy. Był człowiek i kariera, nie ma człowieka. Nie ma też ważnych akt sprawy, bo przypadkiem zostały zalane, zgubione lub spalone. Przypadek.

Przypadkiem mamy najmniej lekarzy na liczbę mieszkańców w całej UE. Przypadkiem Szwecja bez lockdownów radzi sobie lepiej niż my, przypadkiem zamknięcie szpitali, zaprzestanie diagnozowania i leczenia chorób zbiegło się z najwyższą od II wojny liczbą zgonów. Przypadkiem też mamy teraz najwięcej zgonów w całej Europie.

Na koniec zupełnym przypadkiem okazuje się, zamknięci w domach Polacy zaczęli tyć na potęgę a akurat (znowu kompletny przypadek) otyłość mocno zwiększa ryzyko ciężkiego przebiegu najważniejszej w dziejach choroby. Przyklejone do komputerów na wiele miesięcy dzieci przypadkiem się od tych komputerów uzależniają i mają częściej problemy psychiczne. Przypadkiem też gorzej się uczą i nie potrafią zdalnie opanować pisania ręcznego i budowania relacji.

Politycy z tym wszystkim nic wspólnego nie mieli i nie mają. To dzieje się samo. A oni o wszystkim dowiadują się ostatni. Tak jak Krzysztof Sobolewski dowiedział się jako jeden z ostatnich, że jego żona zasiada w kilku radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.Źródło

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj