Przez ostatnie kilka lat byliśmy świadkami konfliktu o zabezpieczenie granicy Polski z Białorusią przed nielegalną presją migracyjną. Został postawiony mur, płot, zabezpieczona granica została przezWyświetl więcej funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji, Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, i nie udało się uruchomić kanału nielegalnej migracji do Unii Europejskiej. ➡️ Jak wyglądałby alternatywny scenariusz rozwoju tej sytuacji, widzimy teraz na południowej granicy Stanów Zjednoczonych, gdzie trwa masowy napływ ludności, nielegalnych imigrantów do Stanów Zjednoczonych. Szacuje się, że już dwa miliony ludzi wlało się do Stanów Zjednoczonych i rozlewa się po wszystkich stanach. Podobne działania, jak podjęła Polska, próbują podejmować władze Teksasu. I ujawniło to bardzo ciekawy konflikt ustrojowy wewnątrz Stanów Zjednoczonych, bowiem prezydent Biden, posługując się typowo lewicową retoryką „praw człowieka”, uważa zabezpieczenie granicy za niewłaściwe, no bo komuś w zderzeniu z umocnieniami granicznymi może stać się krzywda! Sprawa została zaskarżona do Sądu Najwyższego, Sąd Najwyższy uznał, że zabezpieczenie granicy jest nielegalne i władze federalne mają prawo demontować umocnienia stawiane przez władze stanowe.