Przemysław Wipler: „Polacy jeżdżą najstarszymi samochodami na Starym Kontynencie — aż 41,3 proc. aut w Polsce przekracza 20 lat.”. Posiedziałem nad kalkulatorem tego podatku i mam dwie konkluzje: jego wprowadzenie wywróci rząd i podniesie frekwencję w kolejnych wyborach.

1. Kłopotu narobił Premier Mateusz Morawiecki zgadzając się na nowe podatki, czy nawet je proponując UE. Teraz zobaczymy co zrobi Premier – elekt Donald Tusk. Na pewno musi zmarginalizować partię zielonych (startowała ona w wyborach w koalicji z PO, dwie lub trzy osoby) oraz lewicę. Rolą Konfederacji będzie kontrola działań rządzących.

2. Polacy ostatnio jak te owce tylko beczą jak kolejny raz dostają po grzbiecie ale i tak posłusznie za każdym razem idą do swojej zagrody. Tak będzie i tym razem. Nikt się nie sprzeciwi, nikt nie zaprotestuje. Znów tylko będzie słychać beczenie a potem posłuszeństwo i cisza.