Program Konfederacji – Poważna Analiza (cały film)

Patronite:

Spis treści:
0:00 Wstęp
5:43 Podatki oraz słowo na W
1:04:05 Polityka unijna
1:10:00 Globalne ocieplenie
1:34:56 Mieszkania
1:48:28 Bon zdrowotny
2:03:42 Bon edukacyjny
2:13:56 Program rolny
2:20:02 Bezpieczeństwo
2:22:40 Czego w programie Konfederacji NIE MA?

Cytowane materiały:

Program Konfederacji:

Źródła znajdziecie w opisie poszczególnych części (ze względu na limit znaków tutaj by się nie zmieściły):
Wstęp oraz Rozdział 1.:
Rozdziały 2-4:
Rozdziały 5-9:

Kontakt:[email protected]
Wsparcie:

1. Oglądałem poprzednie części i rozumiem twoje podejście, nie zawsze trafne(według mnie), czasem związane z wyrobionymi poglądami co nie jest złe, jest po prostu subiektywne.
    Ja mimo wszystko zagłosuje na Konfederancje, głównym powodem jest to że w trakcie ostatniej kandencji głosowali podobnie jak bym ja głosował, gdybym był na ich miejscu.
    Bardzo się wyróżniali na tle innych partii, które w mediach może się różnią dość mocno, ale jak dochodzi co do czego to Pis znajdywał z nimi możliwość do przepchania utrudniającem nam życie ustaw, od Polski2050 po Lewice. Jestem dość liberalny i liczę na jak najmniejszy wpływ władzy na życie ludzi w danym kraju. Spora część programu Konfy przynajmniej wskazuje na taką możliwośc i choć zdaję sobię sprawę że spora część postulatów nie jest możliwa do wykonania w najbliższej kadencji nawet jeśłi Konfa by rządziła. To i tak żadna inna partia nie jest mi bliższa temu podejściu.
    Widzę jakieś małe szanse w wolnych samorządowcach, jeśli dostaną się to zobaczym jak będą głosować w ważnych sprawach.

2. To nie jest poważna analiza, tylko przemyślenia niedouczonego człowieka. Jeżeli nie rozumiesz zasad ubezpieczenia zdrowotnego, to pomogę wyjaśnić na przykładzie ubezpieczenia komunikacyjnego np. oc, za pojazd, płacisz kilkaset złotych na rok, a jak spowodujesz kolizję, to ubezpieczyciel wypłaca za spowodowane straty nawet setki tysięcy złotych. Nie musisz dopłacać z własnej kieszeni. Firm takich na rynku jest sporo, możesz sobie wybrać w/g własnych potrzeb. Mało tego , państwo nie dopłaca do tego biznesu. I to działa. A ty człowieku motasz się we własnych pytaniach, na które padły już odpowiedzi dziesiątki lat temu.

3. Fajnie, ale żadna analiza postulatów dot. systemu podatkowego nie ma sensu, jeśli jedyną funkcję podatków jaka się zna jest funkcja fiskalna. Polecam. Poczytać sobie coś o MMT i z tej pozycji krytykować.
    Z tego samego powodu do bankructwa systemu emerytalnego potrzebne jest bankructwo państwa.
    Podatek spadkowy zmniejsza nierówności, podatek cukrowy podwyższa ceny napojów z cukrem co zmniejsza ich spożycie itp itd. Bez tego kontekstu niestety analiza jest bezwartościowa.

4. Myślałem że uslysze konstruktywną krytykę. Słyszę że się nie znam więc powołam na ekspertòw. Ekspertòw zwalniam za to co się wydarzyło podczas zarazy. Ekspertów zwalniam za to co się wydarzyło od czasu w. Na Ukrainie. To że wszyscy wsiadają na konfederację jest normalne bo są poza. I nie nie jestem fanatykiem konfederacji. Tylko wszystkie inne partie są poprostu żenujące. Nie mają ani idei lewicowych ani prawicowych. Nawet nie pròbują rozwiązywać żadnych problemòw.

5. Czego w programie Konfederacji NIE MA? Bez oglądania tego filmu mogę bez namysłu powiedzieć, że nie ma tam szczegółów, a jedynie ogólniki typu, żeby ludziom było dobrze, żeby uratować kurturę i żeby podatki niskie proste i pszeciembiorcy dobrzy, a 500+ patusy zabrać im, bo kradnom piniondze nasze i se zarób nierobie na lekarza i szkołę.