Prof. Zybertowicz tłumaczy kocią anatomię w kontekście afery w Funduszu Sprawiedliwości @TVN24

Subskrybuj kanał TVN24 i bądź na bieżąco:

– Nie wiemy nic na podstawie materiałów procesowych. Wiemy na podstawie kampanii politycznej i motywowanych politycznie przecieków – powiedział w „Kawie na ławę” doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz, odnosząc się do kolejnych „taśm” dokumentujących aferę w zarządzanym przez Ziobrystów Funduszu Sprawiedliwości. – Nie wiemy, czy nagrania nie zostały zmanipulowane – dodał.

Profesora nie przekonał argument, że wiarygodności ujawnionych nagrań nie kwestionują potencjalnie najbardziej zainteresowani, czyli politycy Suwerennej Polski. Ci co najwyżej bagatelizują ich wagę i podkreślają – jak w studiu „Kawy na ławę” europosłanka Anna Zalewska z PiS – że ze środków Funduszu Sprawiedliwości wspierano m.in. ochotnicze straże pożarne.

Do komentarza prezydenckiego doradcy nawiązała wiceminister kultury Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy, zarzucając mu, że ten „odwraca kota ogonem”. Zauważyła, że Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało interaktywną mapę przepływu środków z funduszu w latach 2019-2023. Jak mówiła, patrząc na nią każdy widzi, że „pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości szły na konkretne okręgi, na konkretnych ludzi”. – Ludzi niezwiązanych z Prawem i Sprawiedliwością, tylko z Solidarną Polską (obecnie Suwerenna Polska-red.), więc to było systemowe okradanie polskiego państwa – dodała.

W reakcji na uwagę o „ogonie” profesor Zybertowicz połączył szersze spojrzenie na kocią anatomię z domniemanymi aferami, w które zamieszani być mieli prominentni politycy Koalicji Obywatelskiej.

Gośćmi Konrada Piaseckiego byli ponadto: były szef MSWiA Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Michał Kobosko (Polska 2050 – Trzecia Droga) i Ewa Zajączkowska-Hernik (Konfederacja)

#Prof #Zybertowicz #tłumaczy #kocią #anatomię #kontekście #afery #Funduszu #Sprawiedliwości #TVN24

1. A pan kierwiński wyraźnie powiedział że jak naszego żołnierza atakują nożem to ten żołnierz powinien najpierw użyć tassera potem miotacza gazu a broń Boże nie strzelać. Najśmieszniejsze jest, że ten polski żołnierz nie ma tych wszystkich rzeczy a broń to i tak chyba bez amunicji. Współczuję polskim funkcjonariuszom.

2. Wkurza mnie cholernie to pitolenie, że ktoś się brzydzi nagrywaniem i uważa to za coś haniebnego a ja przypominam sytuację jaka miała miejsce. Otóż panMraz siedział w tym układzie ale gdy już był w tym układzie miał prawo zorientować się że rzeczywiście to wszystko jest naganne a jednocześnie wiedząc przecież że nie ma najmniejszej szansy żeby donieść na kogokolwiek i gdziekolwiek mógł co najwyżej milczeć ale wiedząc że proceder się rozwija i mając nadzieję że kiedyś będzie miało to ujście w praworządnych wyrokach postanawia całość sytuacji nagrywać I tylko dzięki jego zaradności i tak się to nazwę dzisiaj mamy to co mamy. Droga pani co mielibyśmy gdyby nie było takiego procederu który według pani może jest haniebny Ale jaka jest sytuacja w tamtym czasie co mielibyśmy dzisiaj gdyby takim raz się nie znalazł i gdyby nie było nagrań wkurza mnie to potężnie czasami po prostu nie ma wyjścia Jak złamać może i swoje morale ale mieć materiał który kiedyś może być wykorzystany więc bardzo proszę i sugeruję skończmy z tym pseudomoralnym pitoleniem. Jest materiał i jest dokument dowodowy. I nieważne jak został zdobyty. Zrobił to ktoś kto jednak poczuł się w tym źle i nawet jeśli sam na początku powątpiewanie w pana Mraza to teraz wiem, że może rzeczywiście sam postąpił bym podobnie wiedząc że cały ten proceder w innej sytuacji może po prostu ujść komuś płazem. To tyle.

3. Komentarz:sprawa funduszu sprawiedliwości i wpływ rozdawania tych pieniędzy na wybory dla Solidarnej Polski.Odpisuję że wpływ UE -Komisji EU po przez i przez słynne KPO na wybory październikowe do parlamentu polskiego to dopiero jest skandal.Te pieniążki a fundusz sprawiedliwości są transparentne bo są wybory.A p. Giertych niech się wyliczy z Polnordu /była prokuratura,uciekł za granicę/,Dziadostwo.Pan Piasecki jakby był bezstronny to by szybko zareagował, nie zrobił tego-wiadomo politycznie.