Prezentujemy prawdziwą wersję #PiątkaKonfederacji Do naszych głównych postulató…

Prezentujemy prawdziwą wersję #PiątkaKonfederacji
Do naszych głównych postulatów dodajemy punkt: ZERO SOCJALU DLA UKRAIŃCÓW! Oto nasza pełna „PIĄTKA”:
✅ Proste i niskie podatki
✅ Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców
✅ Mieszkania i domy tańsze o 30%
✅ Gotówka chroniona Konstytucją RP
✅ Zero socjalu dla Ukraińców #MożemyWszystko!

1. W „Konstytucji Wolności”, czyli programie wyborczym Konfederacji A.D. 2023, trafiłem na ciekawy zapis dotyczący jednego z elementów programu – „Dobrowolnego ZUS-u”.
    Jest tam mianowicie napisane tak:
    „Celem naszego projektu jest stopniowa likwidacja uciążliwego obowiązku opłaty składek na ubezpieczenie społeczne na rzecz wprowadzenia systemu dobrowolnych składek przez przedsiębiorców. W pierwszym roku jej obowiązywania dobrowolność ubezpieczeń miałaby objąć mikroprzedsiębiorców, w drugim małych i średnich, a od trzeciego wszystkich przedsiębiorców.”

Propozycja oczywiście warta rozważenia, z tym że mógłby się pojawić problem ze skalą korzystania z tego rozwiązania. Gdyby było bardzo dużo chętnych, mogłoby to być kosztowne. A może warto połączyć to z moim postulatem żeby „Dobrowolny ZUS” mógł obowiązywać tylko przez miesiąc lub dwa w roku. Wtedy jesteśmy bardziej po bezpiecznej stronie. Gdyby okazało się, że jednak Polacy nie rzucą się na to rozwiązanie gremialnie można rozszerzać zakres jego obowiązywania.