PREZENTUJEMY PIERWSZE PROJEKTY USTAW! Już na samym początku kadencji realizujem…

PREZENTUJEMY PIERWSZE PROJEKTY USTAW!

Już na samym początku kadencji realizujemy to, co obiecaliśmy wyborcom – podczas pierwszego posiedzenia Sejmu złożyliśmy dwa pierwsze projekty ustaw.
👉Pierwsza ustawa dotyczy kwoty wolnej od podatku PIT w wysokości 60 tysięcy złotych
👉Druga natomiast to ustawa o dobrowolnym ZUS-ie dla przedsiębiorców, a więc mająca na celu stopniową likwidację obowiązku opłaty składek na ubezpieczenie społeczne – tak aby coraz więcej ludzi ubezpieczało się we własnym zakresie. W pierwszym roku jej obowiązywania dobrowolność ubezpieczeń miałaby objąć mikroprzedsiębiorców, w drugim małych i średnich, a od trzeciego wszystkich przedsiębiorców.

💲Postulaty te, które Konfederacja głosiła od wielu lat, podczas kampanii wyborczej do swojego programu wzięła Trzecia Droga i Platforma Obywatelska – które teraz powoli wycofują się ze swoich obietnic. Oprócz sprawdzianu dla tych ugrupowań, jest to także sprawdzian dla nowego Prezydium Sejmu – czy praktyki znane z kilku poprzednich kadencji nie staną się znowu normą, a więc czy projekty ustaw będą procedowane w normalnym tempie, czy chowane do ,,zamrażarki sejmowej”.

Drużyna KONFEDERACJI w Sejmie ZAWSZE PO STRONIE POLAKÓW 🇵🇱

9 osób polubiło posta